Csütörtökön este az U Craiova az FCSB-t látta vendégül a labdarúgó 1. Liga felsőházi rájátszásának negyedik fordulójának zárómeccsén. Miután ezen játéknapon a Kolozsvári CFR nyert, így az élre állt, de csupán két pont volt az előnyük a fővárosiakkal szemben.
Az első játékrész jó iramot, több helyzetet is hozott, végül a házigazdáknak sikerül a gólszerzés még a pihenő előtt.
A második felvonás elején emberhátrányba került az oltyán gárda, de így is ők voltak, akik betaláltak, egy távoli lövéssel 2–0-ra növelték előnyüket. Végül ez lett a végeredmény is.
Ezzel a győzelemmel az U Craiova is visszajött a bajnoki címért való küzdelembe, négy pont a hátránya a Kolozsvári CFR-el szemben.
Labdarúgó 1. Liga, felsőházi rájátszás, 4. forduló:
U Craiova–FCSB 2–0 (1–0), gólszerzők: Cicâldău (38.), Nistor (63.).
| 2021. 04. 28. 16:30 | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK | Academica Clinceni Clinceni | 1-0 |
| 2021. 04. 28. 19:00 | Kolozsvári CFR CFR | FC Botoșani Botoșani | 2-0 |
| 2021. 04. 29. 19:45 | Universitatea Craiova U Craiova | FCSB FCSB | 2-0 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kolozsvári CFR CFR | 4 | 3 | 0 | 1 | 7-2 | 41 |
2 | FCSB FCSB | 4 | 2 | 0 | 2 | 5-5 | 39 |
3 | Universitatea Craiova U Craiova | 4 | 2 | 2 | 0 | 5-2 | 37 |
4 | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK | 4 | 2 | 1 | 1 | 3-2 | 30 |
5 | FC Botoșani Botoșani | 4 | 1 | 1 | 2 | 4-6 | 25 |
6 | Academica Clinceni Clinceni | 4 | 0 | 0 | 4 | 1-8 | 22 |
Győztes gólt szerzett, a mérkőzés legjobbjának választották, teljesítményével pedig a román sportsajtó figyelmét is felkeltette Marius Corbu. Több szaklap szerint a Székelyföld Labdarúgó Akadémia neveltje már megérdemelné a román válogatott meghívóját.
Súlyos vereséget szenvedett hazai pályán a Kolozsvári CFR a Konferencia Liga selejtezőjének harmadik fordulójában. A magyar színeket képviselő Győr és a Debrecen is hátrányból várja a visszavágót.
Kórházba szállítottak több embert, mezőgazdasági munkagépek rongálódtak meg, és ideiglenes védelmi rendeleteket is kibocsátottak azután, hogy szombat délután súlyos konfliktus alakult ki Csatószegen egy elsőbbségadási vita nyomán.
Büntetőfeljelentést tett csütörtökön Majka romániai jogi képviselője a sepsiszentgyörgyi Sic Feszt fesztiválra tervezett koncert lemondását kiváltó fenyegetés ügyében.
Sok román állampolgár még mindig az 1997-es mintára kiállított személyi igazolványt használja, azonban ezt fokozatosan kivonják a forgalomból, amint az új elektronikus és egyszerű személyi igazolványok országszerte elérhetővé válnak.
További híreink: sziklát akart a Dunába robbantani a hadsereg, egyelőre sikertelenül, az illetékes szerint pedig semmiféle korlátozás nem lesz a lakossági áramfogyasztásban.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!