Még egyenlített a Kolozsvári CFR, búcsúzik a nemzetközi porondtól

Józsa Csongor 2021. november 26., 00:14 utolsó módosítás: 2021. november 26., 11:58

Az utolsó szalmaszálba kapaszkodott az erdélyi gárda, ehhez viszont nyernie kellett volna Dániában a labdarúgó Konferencia-liga utolsó előtti csoportmeccsén.

Deac találata nem ért pontot Fotó: Facebook/CFR Cluj

Csütörtök este a Kolozsvári CFR a Randers otthonában lépett pályára a D csoport ötödik fordulójában. Miután a Dan Petrescu által irányított gárdának csupán egy pontja volt, így mindenképp diadalmaskodnia kellett volna Dániában.

Mozgalmasan indult a találkozó, a hazaiak rögtön nekiestek a CFR-nek, a 2. percben már Bălgrădeannak akadt védenivalója, válaszképp Camora beívelésébe úgy értek bele a védők, hogy a felső kapufára esett a játékszer.

A folytatás már nem volt ennyire akciódús, a dánok irányították a találkozót, pár kisebb helyzetet kialakítottak, Ankersen volt a legveszélyesebb játékosuk, a kolozsváriak kapusa két ízben is hárította próbálkozását. A pihenőig nem született találat.

A második felvonásban is inkább védekeznie kellett az 1. Liga címvédőjének, innen indított pár ellentámadást, a 60. percben egy ilyen igencsak ígéretes volt, csakhogy Păun passza elakadt a védőben.

A 68. percben megingott a kolozsváriak védelme, Camora lábáról az ellenfélhez, Kamarához pattant a játékszer, akinek az ötösről nem kellett mást tennie, mint a hálóba pöccintenie (1–0).

A válasz négy minutumra rá jött: Susic mesterien helyezte Deac fejére a labdát, aki szépen csúsztatta a hosszúra (1–1).

A gólparádénak itt még nem volt vége, újból a Randers következett, egy szabadrúgást huszonötről mesterien lőtt a kapufa tövébe Piesinger (2–1).

Egy harmadik találattal eldönthette volna a találkozót a skandináv klub, de győzelméhez így sem fér kétség, sokkal többet tett a három pontért, mint ellenfele.

Ezzel eldőlt, a Kolozsvári CFR ebben az évben nem jut a kupatavaszba, az utolsó forduló már tét nélküli lesz az erdélyieknek, az utolsó helyén zár a csoportban.