Medgyesi vendégsikerrel végződött az alapszakasz

Székely Sport 2021. április 12., 23:12 utolsó módosítás: 2021. április 12., 23:13

Két mérkőzés maradt a hétfői játéknapra: a sereghajtó Poli Iași hazai pályán nyert az FC Hermannstadt ellen, míg a Medgyesi Gaz Metan idegenben győzte le a Viitorult.

Az utolsó mérkőzéseket is lejátszották az élvonalbeli román labdarúgó-bajnokság alapszakaszából. A felsőházi helyek sorrendjét már nem befolyásolták a hétfői találkozók, ugyanis mind a négy csapat az alsóházban lesz érdekelt a bajnokság további részében.

A délutáni meccsen a ligautolsó Poli Iași 1–0-ra legyőzte a tabellán egy hellyel fölötte álló FC Hermannstadt együttesét. A nagyszebeniek már a 11. percben hátrányba kerültek, a hetedik percben becserélt Popadiuc góljával.

A hazaiak a második félidő elején büntetőt hibáztak, Cristiano Figueiredo kivédte Djuranovic tizenegyesét, de a fehér-kékek így is otthon tartották mindhárom pontot.

Az esti összecsapáson a vendégek jártak sikerrel, a Medgyesi Gaz Metan az első félidőben kétgólos előnyt alakított ki az FC Viitorul vendégeként, és ezt meg is tudta őrizni a második játékrészben. Előbb a középhátvéd Larie fejelt gólt Ronaldo Deaconu jól elvégzett szöglete után, majd egy lesgyanús szituációnál Diogo Valente talát be Gabriel de Moura indításából.

A napokban edzőváltáson átesett konstancaiak – a gyenge eredmények miatt Mircea Rednicet menesztette a klub vezetősége, és a másodedző Cătălin Anghel lépett a helyére – elképesztő gólszerzési lehetőségeket puskáztak el a mérkőzésen.

A helyzetek száma és minősége alapján, kész csoda, hogy a dobrudzsaiaktól nem futotta legalább egy becsületgólra.

Az 1. Liga rájátszása a hétvégén kezdődik, a felsőházban a Sepsi OSK az Universitatea Craiova pályáján kezd.