Meccsben volt, de ismét kikapott a román válogatott

Horváth Bálint Ottó 2020. október 15., 00:04 utolsó módosítás: 2020. október 15., 11:29

Minimális arányú vereséggel zárta az Ausztria elleni hazai mérkőzését a román válogatott, a labdarúgó Nemzetek Ligája B divízió, 3-as csoportjának 4. fordulójában egyetlen találat döntött a vendégek javára.

A román játékosok kihagyták helyzeteiket, az osztrákok viszont egyet értékesítettek Fotó: frf.ro

A múlt heti izlandi és norvégiai kudarcok után szerdán este Ploiești-en biztatóan kezdett a román együttes, Marin kaput eltaláló távoli próbálkozásával hamar jelezte, hogy lesz keresnivalója ezen a meccsen. Az első félóra legnagyobb lehetősége azonban az osztrákoké volt, Gregoritsch lövésénél a felső kapufa mentette meg a házigazdákat.

Az első félidő vége azonban egyértelműen a románoké volt,

egymás után Bancu, Maxim és Alibec is betalálhatott volna, de pontatlanok voltak a kapu előtt.

Remek volt az iram a szünet után, mindkét oldalon adódtak helyzetek, nagyobbak a vendégek előtt. A román játékosok Alibec révén összehoztak egy gólt, ezt azonban les miatt érvénytelenítették.

Egy óra játékot követően felerősödtek az osztrák támadások, Baumgartnert a kapufa és Tătărușanu akadályozta meg a gólszerzésben. Negyedórával a vége előtt sikerrel jártak a vendégek,

a Bayern München klasszis védője, David Alaba remek beadása alapozta meg Schopf győztes találatát.

A román válogatott mindhárom októberi találkozóját elveszítette, az újabb vereséggel pedig kevés esélye maradt arra, hogy a novemberi utolsó két fordulóban feljebb jusson a jelenlegi harmadik helyénél a csoportban.