Másodszor is otthon tartották a pontokat a szászrégeniek

Horváth Bálint Ottó 2022. szeptember 09., 19:40 utolsó módosítás: 2022. szeptember 09., 20:14

Második hazai mérkőzését is megnyerte a Szászrégeni Avântul a labdarúgó 3. Liga 9-es csoportjában, pénteken délután 3–0-ra verte a Gyulafehérvári CSU-t.

Vlad Bujor korai góljával magalapozták a győzelmet. Archív Fotó: Haáz Vince

A bajnokság nyitányán a szászrégeni csapat a megyei vetélytársát, a Marosvásárhelyi SE-t győzte le 2–1-re, a harmadik fordulóban pedig a másik idén feljutott ellenfelét is legyűrte.

A házigazda a 12. percben megszerezte a vezetést Vlad Bujor büntetőgóljával, majd a vendégek kétszer is egyenlíthettek volna, de az előnyt sikerült megőrizni. A szünet után is hamar betaláltak a szászrégeniek Sebastian Bucur révén, majd negyedórával a vége előtt a harmadik,
Răzvan Bucur által lőtt góljukkal lezárták a mérkőzést.

Az Avântul – amely a második játéknapon 3–0-ra kapott ki a csoport favoritja, a Vajdahunyadi Corvinul otthonában – három forduló után hat pontos és a második helyen található.