A sepsiszentgyörgyi csapat a múlt pénteki első barátságos meccsén 2–2-es döntetlent ért el az egyik élvonalbeli vetélytársa, az FC Argeș Pitești ellen, ezúttal pedig a másodosztályú bajnokság 9. helyén álló Szeben megyei gárdával találkozott a Sepsi OSK Arénában.
A házigazda korán vezetést szerzett, és az első negyedóra végén már kétgólos előnyt alakított ki. A szünetig még egyszer találtak be a piros-fehérek Cătălin Golofca révén, aki a második félidőben újabb góljával beállította a végeredményt.
Az élvonalbeli bajnokság pénteken folytatódik a 22. fordulóval, amelynek keretében a Sepsi OSK január 24-én, hétfőn 17.30-tól az FC Botoșani vendégeként játszik. Cristiano Bergodi vezetőedző csapata a téli szünetben a tabella 10. helyét foglalja el, és hatpontos távolságra van a felsőházi rájátszástól.
A Kézdiszentléleki Perkő hosszú évtizedek óta meghatározó alakja a háromszéki labdarúgásnak, az 1954-ben alapított labdarúgóklub Kovászna megyében egyedülálló módon ötven éve megszakítás nélkül tagja a megyei élvonalnak.
Gyakorlatilag már negyedóra után eldőlt a három pont sorsa, az FCSB kétszer is betalált az FK Csíkszereda ellen. A házigazda székelyföldiek nem tudtak válaszolni, és a második mérkőzésüket is elveszítették a labdarúgó Szuperliga új idényében.
A körforgalomban való közlekedés gyakran okoz nehézséget a járművezetőknek, az egyik leggyakoribb dilemma pedig, hogy kell-e indexelni a kereszteződésbe való behajtáskor. A rendőrség videóban adott egyértelmű választ.
A magyar kormánynak kötelessége a határon túli magyarok jogainak képviselete, ami azt is jelenti, hogy ezekből a jogokból nem lehet elvenni – hangsúlyozta Tarr Zoltán Fehéregyházán.
Ukrajna előbb-utóbb elveszíti majd azokat a nyugati területeit, amelyek korábban Lengyelországhoz, Magyarországhoz és Romániához tartoztak – jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök.
Közben Kazahsztán újraindította a kőolaj szállítását azon a terminálon, ahonnan Románia olajszükségletének nagyobbik részét kapja. És Románia kiutasított egy orosz diplomatát az utóbbi napok drónincidensei miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!