A Budapesten született és Siófokon nevelkedett Marozsán Dzsenifer, aki a Frankfurttal egyszer, míg az Olympique Lyonnal négyszer nyert Bajnokok Ligáját, német színekben pedig olimpiai bajnok lett, a legjobb irányító titulust 2016-ban, 2018-ban és 2020-ban is kiérdemelte. Emellett 2017-ben és 2019-ben második, 2013-ban pedig harmadik volt az éves rangsorban.
Marozsán a norvég Ada Hegerberget és a francia Wendie Renard-t megelőzve bizonyult győztesnek, számára rövid időn belül ez már a második kiemelkedő sportszakmai elismerése, miután januárban az IFFHS őt választotta meg az elmúlt évtized legjobb irányítójának is.
A férfiaknál az IFFHS listáján a 2011 és 2020 közötti periódus legjobbja címet az ötszörös aranylabdás portugál Cristiano Ronaldo, a Juventus csatára kapta, második lett a spanyol válogatottal világ- és kétszeres Európa-bajnok hátvéd, a Real Madridot erősítő Sergio Ramos, harmadik pedig a német válogatottal világbajnok Manuel Neuer, a Bayern München kapusa.
Anderson Ceara utóbbi időben nyújtott teljesítménye nem maradt észrevétlen: a Kolozsvári CFR vezetőedzője, Daniel Pancu nyíltan elismerte, hogy szívesen látná csapatában az FK Csíkszereda 26 éves brazil játékosát.
A Csíkszeredai Sportklub néhány napon belül második új légiós érkezését jelentette be. Az amerikai Austin Farley az EIHL-ből érkezik a kék-fehérek csatársorába.
Három autó is érintett abban a balesetben, amely a 13A jelzésű országúton történt, Székelyudvarhely Farkaslaka felőli kijáratának közelében, a Szejkefürdőn kedden kora reggel. A forgalmat az érintett szakaszon lezárták.
Legalább tizenkét ember életét vesztette egy fegyveres támadás nyomán vasárnap Sydney legnépszerűbb strandján, a Bondi Beach-en, amelynek közelében hanuka-ünnepség zajlott.
Exhumálták hétfőn Rodica Stănoiu volt igazságügyi miniszter holttestét, miután az Ilfov megyei ügyészség emberölés miatt indított büntetőeljárást a korábbi tárcavezető halála ügyében.
Már nem csak medvétől, hanem a bölénytől is rettegnek Argeș megyében, ahol az állatok szabadon élnek. Daniel David szerint a szülők feladata felügyelni a gyerekek közösségimédia-használatát. A PSD pedig nem hamarkodja el a kilépést a kormányból.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!