A romániai U21-es labdarúgó-válogatottnak tagja a Székelyföld Labdarúgó Akadémiánál nevelkedett Marius Corbu is, aki a magyar élvonalbeli Puskás Akadémia együttesét erősíti. A magyarcsügési születésű futballista végig pályán volt az örmények ellen lejátszott péntek esti találkozón.
Romániának ez volt a második Eb-selejtező mérkőzése idén ősszel, az elsőn 3–2-es vereséget szenvedett Albániától.
A romániai válogatott kedden 18 órától Finnország csapatát fogadja Nagyszebenben.
A magyar U21-es labdarúgó-válogatott 3–1-re kikapott Skóciában az Európa-bajnoki selejtező harmadik fordulójában.
Labdarúgó U21-es Eb-selejtező, B csoport, 3. forduló:
Skócia–Magyarország 3–1 (3–1).
Gólszerzők: Bowie (2.), Mulligan (7.), Doak (32., büntetőből), illetve Kovács (43.).
A csoport állása:
1. Spanyolország 6 pont (7–0),
2. Magyarország 6 pont (6–3),
3. Belgium 6 pont (3–0),
4. Skócia 3 pont,
5. Kazahsztán 0 pont (0–3),
6. Málta 0 pont (0–11).
A hatosokból a csoportelsők automatikusan kijutnak a 2025-ös szlovákiai kontinensviadalra, míg a másodikokra pótselejtező vár. A selejtezősorozat jövő októberig tart, a magyarok kedden a belgákat fogadják az Új Hidegkuti Nándor Stadionban.
Az FC Voluntari és a Corvinul sem hibázott idegenben, így azonnal kihasználták a Sepsi OSK vereségét. A háromszéki együttes előnye olvadt a harmadikkal szemben, míg az első helyért folytatott harcból szinte biztosan kiszállt.
Az idei szezon első versenyét rögtön győzelemmel ünnepelte Norbert és Francesca Maior, a testvérpár magabiztos sikert aratott a 34. Hargita Ralin. Ezzel az elmúlt hat évben ők a hatodik páros, amely megnyeri a hargitai futamot.
Felborult egy személyautó vasárnap délután a Ratosnyához tartozó Andrenyásza település határában. A járműben két felnőtt és egy kiskorú utazott, mindhárman még a mentők kiérkezése előtt elhagyták a feje tetejére állt autót.
Új romániai magyar politikai alakulat létrehozását harangozta be az április 12-ei országgyűlési választáson győztes Tisza Párt legismertebb erdélyi aktivistája.
Nem ül be a parlamentbe Orbán Viktor – ezt a leköszönő miniszterelnök szombaton jelentette be a Facebook-oldalán közzétett videóüzenetben.
Földbe állhat a PSD, erre pedig ők is most jönnek rá. Történelmi időket élünk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!