Az olasz szakember 2018-ban vette át a válogatott irányítását. Az együttes 2020 őszén Bulgária és Izland legyőzésével a pótselejtezőben kivívta részvételi jogát a részben budapesti rendezésű Európa-bajnokságra, majd Nemzetek Ligája-csoportját megnyerve kvalifikálta magát a sorozat legmagasabb, A osztályába.
Rossi opciós szerződése legkésőbb 2022 végén járt volna le, ezt hosszabbították meg a felek három évvel pénteken.
„Mindkét fél eltökélt, hogy 2025 végéig folytatódjon a megkezdett munka” – olvasható a szövetség közleményében.
Marco Rossi 2018 szeptember 8-án a Finnországban rendezett, 1-0-s hazai sikerrel zárult Nemzetek Ligája-mérkőzésen mutatkozott be a magyar válogatott kispadján, 24 mérkőzésen 12 győzelem három döntetlen és kilenc vereség a mérlege. Ugyanakkor több találkozót – így például az Izland elleni sorsdöntő Európa-bajnoki pótselejtezőt (2–1), vagy a törökök felett aratott, feljutást érő Nemzetek Ligája-sikert (2–0) – csak a televízióból követhette figyelemmel, ugyanis maga is átesett a koronavírus-fertőzésen.
Rendkívül fontos három pontot szerzett Galacon az FK Csíkszereda, amely 3–2-re győzött az Oțelul ellen a Szuperliga alsóházi rájátszásának nyitányán. Ilyés Róbertet a meccs végén kiállította a játékvezető, a tréner mégis elégedetten értékelt.
A szezon eddigi legjobb idegenbeli játékával aratott fontos győzelmet az FK Csíkszereda, a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásának első fordulójában, szombaton 3–2-re legyőzte a Galaci Oțelult, és nagy lépést tett a bennmaradásért zajló harcban.
Elfogadta a kormány csütörtöki esti ülésén azt a határozatot, amely szerint július 1-től a jelenlegi 4050 lejről 4325 lejre nő a bruttó minimálbér.
A magyar tudomány és kultúra képviselői munkájuk és alkotásaik által összefognak minket, erősítenek, építenek és gyarapítanak mindannyiunk javára – mondta Sulyok Tamás köztársasági elnök a Kossuth- és Széchenyi-díjak átadásán szombaton az Országházban.
A március 15-i magyar állami kitüntetések idei díjazottjai között több erdélyi alkotó és szakember neve is szerepel.
A Helikon női háttérországáról és a 19. századi férfieszményekről is szó volt a Babeș-Bolyai Tudományegyetem történészkonferenciáján.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!