Hirdetés

Marco Rossi: meglepetést okozhatunk az angolok ellen

Rossi szerint az angolok erősebbek a magyar válogatott idei Eb-ellenfeleinél
Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

MTI
2021. szeptember 02., 12:23

Marco Rossi szövetségi kapitány szerint a magyar labdarúgó-válogatott, ahogyan a közelmúltban a nála jóval magasabban rangsorolt riválisaival szemben, a csütörtöki világbajnoki selejtezőn is csak fegyelmezett csapatjátékkal veheti fel a versenyt a nyári Európa-bajnokságon döntős Angliával.

MTI
2021. szeptember 02., 12:23

„A csapat már bizonyította, hogy megvan a megfelelő karaktere és képes félelem nélkül játszani. Tudjuk, hogy együtt túl tudunk lépni a nehézségeken, és ha sikerül csapatként dolgoznunk, akkor úgy, ahogy a legutóbbi tizenhat mérkőzésünkön, most is meglepetést okozhatunk ellenfelünknek” – nyilatkozta az olasz szakember a szerdai online sajtótájékoztatón.

Hirdetés

A tréner megjegyezte, olyan játékot vár csapatától, hogy ha esetleg az eredménnyel nem is, de a hozzáállással és a teljesítménnyel elégedett legyen. Hozzátette, ezt várják a csapattól a szurkolók is.

Az ellenfélről szólva Marco Rossi azt mondta, az angol válogatott az Európa-bajnokságon bizonyította, hogy még a magyarok világsztár ellenfeleinél, a franciáknál, a németeknél és a portugáloknál is erősebb csapat, hiszen döntőt játszott, amelyet csak tizenegyesekkel veszített el az olaszokkal szemben.

Hozzátette, véleménye szerint az angolok még annál is erősebbek, mint amit a világranglistán elfoglalt negyedik helyezésük mutat.

A válogatottba visszatérő Szoboszlai Dominikről azt mondta a kapitány, hogy a jelenléte minőséget hoz a pályára, amely főként a támadóharmadban lehet fontos, ugyanakkor az RB Leipzig légiósát helyzetbe is kell hozni.

A játékosok közül Schäfer András vett részt a sajtótájékoztatón, a szlovákiai DAC középpályása kiemelte, a csapatnak a szurkolótábora a legnagyobb fegyvere, és bízik benne, hogy ez így is marad, ezért arra kérte a drukkereket, hogy kerüljék a rasszista megnyilvánulásokat, mivel a magyar válogatott „tiszta lappal” indul a nemzetközi szövetségnél.

A Magyarország–Anglia vb-selejtező csütörtökön 21.45-kor kezdődik, a találkozót a 2015-ös Bajnokok Ligája-döntőjét is dirigáló török Cüneyt Cakir vezeti.

Várható kedzőcsapatok:
Magyarország: Gulácsi Péter – Fiola Attila, Willi Orbán, Lang Ádám, Szalai Attila, Botka Endre – Schäfer András, Kleinheisler László – Szoboszlai Dominik, Sallai Roland – Szalai Ádám.
Anglia: Jordan Pickford – Kyle Walker, John Stones, Harry Maguire, Luke Shaw – Kalvin Phillips, Declan Rice, Mason Mount – Raheem Sterling, Harry Kane, Jack Grealish.

Labdarúgó világbajnokság, selejtező, I csoport, 4. forduló

##
CsCs
MM
GyGy
DD
VV
GkGk
PP
1
Anglia Anglia
3
3
0
0
9-1
9
2
Magyarország Magyarország
3
2
1
0
10-4
7
3
Albánia Albánia
3
2
0
1
3-2
6
4
Lengyelország Lengyelország
3
1
1
1
7-5
4
5
Andorra Andorra
3
0
0
3
1-8
0
6
San Marino San Marino
3
0
0
3
0-10
0
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Két nagy visszatérő a székely csapatok erőfelmérőjén

A székelyföldi labdarúgás két legjelentősebb képviselője, az élvonalbeli helye megtartásáért küzdő FK Csíkszereda és a 2. Ligában feljutási álmokat dédelgető Sepsi OSK kihasználva a válogatott szünetet egymás ellen játszott felkészülési mérkőzést.

Az agyagfalviak fordítottak és gólzáporral nyertek Csíkszentmártonban

Fordulatos mérkőzések jellemezték a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjának 18. fordulóját: az Agyagfalva öt gólt szerezve fordított Csíkszentmártonban, a Golimpiákosz pedig magabiztosan nyert Borszéken.

Székelyhon

Megtalálták a két eltűnt kislányt

Egy erdész talált rá hétfő délután arra a két kislányra, akik vasárnap tűntek el dicsőszentmártoni otthonukból.

`
Krónika

Rendőrségi pontosítások az eltűnt dicsőszentmártoni kislányok ügyében

Továbbra is folyamatban van annak a két kiskorúnak a felkutatása, akik vasárnap délután tűntek el Dicsőszentmártonból. A hatóságok hétfőre virradóra is megszakítás nélkül folytatták a keresést.

Krónika

Látogatók kedvence lett, most turisztikai díjra esélyes a patinásan felújított válaszúti Bánffy-kastély

Népszerű turisztikai célpont a válaszúti Bánffy-kastély, amely idén az Év Úti Célja verseny jelöltjei közé került. Szalma Anna-Mária idegenvezetővel a kastély múltjáról, felújításáról és mai kulturális szerepéről beszélgettünk.

Főtér

És akkor a miniszter felvett egy maroknyi homokot és odadugta a lefagyott hivatalvezető orra alá

Ha csak egy rövid videót nézne meg arról, hogy miként működik az ország, és mekkora munka a megreformálása, akkor ez legyen az.

Ez is érdekelheti

A technikai megbeszélés közben lett rosszul Mircea Lucescu

Az utolsó edzés előtti technikai értekezleten, a Szlovákiába való elutazás előtt rosszul lett Mircea Lucescu, a román labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya, akinek sikerült stabilizálni az állapotát.

Felpörgött a második félidőre, csereember találatával győzött a magyar válogatott

Gyengébb első játékrészt követően feljavult a magyar labdarúgó-válogatott teljesítménye, amely a hajrában szerzett találattal 1–0-ra legyőzte Szlovéniát a Puskás Arénában rendezett szombati barátságos mérkőzésen.

Az FK Csíkszereda fiatalja is betalált az U17-es válogatott győzelménél

Négy FK Csíkszereda-játékos kapott meghívót a korosztályos labdarúgó-válogatottak márciusi programjára, az U17-eseknél szereplő Bota Darius pedig már gólt is szerzett az Izland elleni Eb-selejtezőn.

A román szövetségi kapitány megtalálta a bűnbakot a vereségért

Búcsút intett a világbajnokságnak a román labdarúgó-válogatott, miután elveszítette a Törökország elleni párharcot a pótselejtezőben. A mérkőzést követően nagy volt a csalódottság a trikolóroknál, a szövetségi kapitány felelőssé tette az egyik játékosát.

Egy félidőt éltek a román remények, lemaradtak a világbajnokságról

Az első negyvenöt percben még kiválóan tartotta magát a román válogatott, de a szünet után elég volt egy védelmi hiba, amiből a törökök belőtték a győztes gólt, ezzel kiharcolták a továbbjutást a labdarúgó-világbajnokság pótselejtezőjének elődöntőjében.

Óriási a tét Isztambulban – életben tartaná világbajnoki álmait a román válogatott

Sorsdöntő megmérettetés vár csütörtök este a román labdarúgó-válogatottra Isztambulban: Mircea Lucescu együttese Törökország ellen lép pályára a világbajnoki pótselejtező elődöntőjében.

Kovács István vb-pótselejtezőt vezet, kijelölték a bírót a románok meccsére is

A 41 éves nagykárolyi sípmester a csütörtöki Wales–Bosznia-Hercegovina mérkőzést vezeti, amelyet a 2026-os labdarúgó-világbajnokságra való kijutásért rendeznek a pótselejtezőben.

Lucescu húzott egy merészet, meglepetések a román vb-pótselejtezős keretben

A román labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya, Mircea Lucescu kihirdette keretét a törökök elleni világbajnoki pótselejtezőre. A névsorban több meglepetést találunk, a Sepsi OSK kölcsönadott játékosa, Marius Coman is a behívottak között szerepel.

Arany Érdeméremmel tüntették ki Bölöni Lászlót

Magyarország köztársasági elnöke, Sulyok Tamás Arany Érdeméremmel tüntette ki csütörtökön a Sándor-palotában Bölöni László egykori legendás labdarúgót és vezetőedzőt.

Innováció a FIFÁ-tól: a YouTube-on is követhető lesz a világbajnokság

A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) történelmi megállapodást kötött a YouTube-bal, amely új fejezetet nyithat a 2026-os világbajnokság közvetítésében.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!