Már négy meccse nyeretlen az U Craiova

Székely Sport 2021. január 18., 23:09 utolsó módosítás: 2021. január 18., 23:10

Nem megy az oltyánoknak, sorozatban a harmadik döntetlenjüket játszották a labdarúgó-élvonalban. A hétfői játéknap moldvai rangadóján a Botoșani 89. percben szerzett góllal nyert.

Cicâldău gólja csak egy pontot ért a vendégeknek Fotó: Universitatea Craiova/Facebook

Két helyszínen folytatódott hétfőn a labdarúgó 1. Liga alapszakaszának 17. fordulója. Jászvásáron moldvai rangadón feszült egymásnak a Poli Iași és a Botoșani, Gyurgyevóban pedig az Universitatea Craiovát fogadta az Astra.

Előbbi összecsapáson a vendégek zsebelték be a pontokat. A meccs egyetlen gólját az albán középpályás, Realdo Fili jegyezte a rendes játékidő utolsó előtti percében.

A Botoșani a sereghajtó rivális legyőzésével nyolcadik a tabellán.

Az esti találkozón a Craiova sorozatban a negyedik bajnokiján maradt veretlen és a harmadik egymást követő döntetlenjét játszotta. A vezetőtalálatot Eugen Neagoe legényei hozták össze, Budescu szabadrúgásból betekert labdáját a portugál hátvéd, Hugo de Sousa becsúszva juttatta a kapuba.

Az első félidő végén Stahl révén ziccert hibázott az Astra, az oltyánok pedig kiegyenlítettek a játékrész hosszabbításában: Nistor alapvonalról visszatett labdáját Cicâldău ballal bombázta a hálóba. Az eseménytelen második félidő után 1–1 maradt a vége, ami a hazaiaknak jobb eredmény.

Az U Craiova három ponttal van lemaradva a Kolozsvári CFR és az FCSB mögött, utóbbiak hat ponttal léphetnek meg a fehér-kékektől, ha kedden legyőzik idegenben a Viitorult.