Az EAD Interactive csoport az összes hátralévő mérkőzés lejátszását kéri az 1. Liga 2019–2020-as szezonjában, és a bajnokság újrakezdési időpontjának június 5-ét jelölte meg. Ellenkező esetben ugyanis
az LPF-nek és a kluboknak vissza kell fizetniük a jelenlegi szezonra már korábban átutalt pénzösszeg egy részét, legkevesebb tízmillió eurót.
Továbbá, a jogtulajdonos azt is kéri, hogy kártérítést fizessenek, illetve, hogy újratárgyalják a televíziós közvetítésekre vonatkozó szerződést.
Csakhogy a korábbi minisztériumi bejelentések szerint, leghamarabb június 13-án folytatódhatna a bajnoki idény, az edzéseket az elmúlt hétvégén újrakezdett kluboknak ugyanis legalább négyhetes felkészülésre lenne szükségük a tétmérkőzések előtt. Erről nyilatkozott Ionuț Stroe sportminiszter is, aki szerint a járványhelyzettől függően május végén megválik, hogy június közepén ténylegesen folytatódhat az 1. Liga. Tehát, érdekes lesz megfigyelni, milyen egyezségre jutnak az érintettek, és végül melyik időpontban kezdődik újra a bajnokság.
A Gsp.ro portál információi szerint a jogtulajdonos azután foglalt állást az ügyben, hogy a múlt hétvégén az alsóházi együttesek azt kérték a ligától, hogy a jelenlegi állás szerint zárják le a play-out küzdelmeit, az LPF azonban elutasította a kérelmüket.
– áll a jogtulajdonos levelében.
A televíziós közvetítési jogokat birtokló cég csalódott a Hivatásos Labdarúgóligában, amely korábban arról biztosította, hogy kidolgozott egy szabályzatot, és a hatóságok jóváhagyásával engedélyezi a klubok számára, hogy edzőtábor formájában újrakezdjék a felkészülést, ezzel egyidőben viszont többen az alsóházban mégsem szerették volna folytatni a szezont.
A székelyföldi labdarúgás két legjelentősebb képviselője, az élvonalbeli helye megtartásáért küzdő FK Csíkszereda és a 2. Ligában feljutási álmokat dédelgető Sepsi OSK kihasználva a válogatott szünetet egymás ellen játszott felkészülési mérkőzést.
Fordulatos mérkőzések jellemezték a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjának 18. fordulóját: az Agyagfalva öt gólt szerezve fordított Csíkszentmártonban, a Golimpiákosz pedig magabiztosan nyert Borszéken.
Folytatódik az üzemanyagárak emelkedése: szombaton újabb 15 banival drágult a gázolaj, így literenkénti ára már minden székelyföldi töltőállomáson meghaladja a 10 lejt, míg a prémium gázolaj ára már csak pár banira van a 11 lejes lélektani határtól.
Népszerű turisztikai célpont a válaszúti Bánffy-kastély, amely idén az Év Úti Célja verseny jelöltjei közé került. Szalma Anna-Mária idegenvezetővel a kastély múltjáról, felújításáról és mai kulturális szerepéről beszélgettünk.
Továbbra is folyamatban van annak a két kiskorúnak a felkutatása, akik vasárnap délután tűntek el Dicsőszentmártonból. A hatóságok hétfőre virradóra is megszakítás nélkül folytatták a keresést.
Ha csak egy rövid videót nézne meg arról, hogy miként működik az ország, és mekkora munka a megreformálása, akkor ez legyen az.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!