Man újabb mesterhármasa, egyedül elintézte az újoncot

Zátyi Tibor 2020. szeptember 20., 23:45 utolsó módosítás: 2020. szeptember 30., 16:18

Sima győzelmet aratott vasárnap késő este az FCSB a labdarúgó 1. Ligában, az alapszakasz 4. fordulójában a mesterhármasig jutott Dennis Man vezetésével 3–0-ra legyőzte az újonc FC Argeș együttesét.

Man négy nap alatt hat gólt szerzett Fotó: Facebook/FCSB

Két rosszul sikerült mérkőzés után játszott hazai pályán az FCSB, hiszen az előző fordulóban nagy meglepetésre 2–1-re kikapott az FC Voluntari vendégeként, míg csütörtökön – a koronavírus-fertőzés miatt megnyirbált kerettel – thrillerbe illő mérkőzésen csak büntetőkkel tudta kiejteni az Európa Liga selejtezőjéből a több mint egy órát emberhátrányban játszó FC Topolyát.

Az FC Argeș viszont eddig csupán egy pontot szerzett a bajnokságban, az újoncok csatájában 1–1-et játszott az UTA-val, az FC Botoșani és a Medgyesi Gaz Metan elleni meccsét is elveszítette.

Az FCSB egyik nagy reménysége, a jobbszélső Dennis Man kezdte meg a gólgyártást, a 12. percben húsz méterről sült el a bal lába, a labda pedig védhetetlenül vágódott a bal alsóba. A vendégek ritkán veszélyeztették az FCSB kapuját, túloldalt viszont hamar ismét zörrent a háló, a 22 éves Man csapott le egy rosszul hazaadott labdára és a ziccert nem hibázta el. A szünet előtt közel volt a szépítéshez az FC Argeș, előbb Tofan távoli lövését, majd Honciu szabadrúgását védte óriási bravúrral az FCSB kapusa, Straton.

A szünetet követően visszaesett az iram, kevés helyzet alakult ki a kapuk előtt, a 72. percben viszont Man végleg eldöntötte a mérkőzés sorsát, laposan lőtt a hálóba – a találatot lesállás előzte meg, ám a partjelző nem emelte fel a zászlóját.

Sikerével az FCSB feljött a tabella harmadik helyére.

Man amúgy az FC Topolya ellen is mesterhármast lőtt (továbbá a büntetőknél is betalált), így négy nap alatt hat gólt szerzett.

A fővárosi együttes legközelebb csütörtökön az Európa Liga selejtezőjében játszik, a cseh Slovan Liberec együttesét fogadja.