Miután az UEFA kedden bejelentette az Európa-bajnokság jövő nyárra halasztását, Răzvan Burleanu, a Román Labdarúgó-szövetség elnöke videotájékoztatójában úgy fogalmazott, az eredetileg március 31-ig felfüggesztett bajnokságok, a szükségállapot végéig, azaz április 16-ig biztosan szünetelnek.
Az Agerpres hírügynökségnek Emilian Hulubei, a labdarúgók szakszervezetének elnöke a következőket nyilatkozta:
– nyilatkozta Hulubei, aki hozzátette, a felsőházi rájátszást az európai szövetség kérésének megfelelően június végéig befejeznék, míg az alsóházban az utolsó négy forduló júliusra maradna.
A koronavírus-járvány kiszámíthatatlansága miatt kidolgoztak egy másik forgatókönyvet is. Eszerint az első osztályú bajnokság csak június 13-án folytatódna, a rájátszásban eltörölnék az oda-visszavágókat, így csak egyszer találkoznának a csapatok. A tervek szerint a másodosztályban is rájátszást vezetnének be: az első nyolc együttes a felsőházba, a többi tíz az alsóházba kerülne, a csapatok egyszer játszanának egymással. Hasonló az elképzelés a harmadosztály esetében is, de hivatalos döntés csak későbbre várható.
Ritkán hallott keménységgel kritizálta a román válogatott játékosait Bölöni László, aki szerint a keret teljesítménye messze elmarad attól, ami ebben a selejtezősorozatban reálisan tőlük elvárható lenne.
Megismertük a labdarúgó 2. Liga alapszakaszának 14. fordulós menetrendjét, és az is kiderült, mely találkozókat közvetítik élőben. A Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK és a Marosvásárhelyi ASA mérkőzése ismét képernyőre kerül.
Az ügyészek állítása szerint a boncolás eredményei azt mutatják, hogy a 2 éves kislány halála krónikus betegsége miatt következett be a fogászati kezelése során.
Részben a magyarellenesség visszaszorítása érdekében alkalmaz oktató célzatú „önbüntetést” a Román Labdarúgó-szövetség.
Az ügyészek állítása szerint a boncolás eredményei azt mutatják, hogy a kétéves kislány halála krónikus betegsége miatt következett be a fogászati kezelése során.
Online zajlik majd a gyógyszerek felírása és kiváltása, a páciensek pedig minden egészségügyi adatukhoz hozzáférnek. Továbbá: az adóhatóság rászáll az esküvőszervezőkre, egy férfi pedig az utcán ölte meg volt élettársát, három gyermekének anyját.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!