Budapesten, a Sándor Károly Labdarúgó Akadémia pályáján vívott vasárnap hasznos felkészülési mérkőzést az MTK és az FK Csíkszereda, a találkozó első felében nem született gól, a második játékrészben pedig a hazaiak kétszer is betaláltak. Az MTK közösségi oldalán megjelent beszámoló szerint az 54. percben Vágó Fanny átlövése a felső lécről kifelé pattant, az érkező Siklér Kinga pedig közelről a hálóba fejelt (1–0). A második gól a 86. percben született, amikor Vágó végezhetett el szabadrúgást 18 méterről, szinte középről, és gyönyörűen csavart a jobb sarokba (2–0).

Budapesti MTK–FK Csíkszereda 2–0 (0–0),
gólszerzők: Siklér (54.) és Vágó (86.).
MTK: Erős – Legendás, Csigi, Gávris, Pataki, Zágor, Farkas, Molnár, Vágó, Borzák, Mészáros. Csereként pályára lépett: Kern, László, Siklér, Vajda, Gyurátz, Barkóczi, Ivanics. Vezetőedző: Lázár Benjámin.
FK Csíkszereda: Balog Boglárka – Geréd Erika, Balázs Eszter, Demeter Réka, Balázs Csilla, Magyarics Zoé, Kis Anita, Antal Anita, Orbán Aranka, Tóbik Melánia, Ana Maria Vlădulescu. Csereként pályára lépett: Böröcz Bettina (kapus), Szőke Eszter, Nyéki Anna, Szabó Zsófia, Feketevizi Tímea, Fülöp Boglárka, Tănase Dorina, Lőrincz Kitti, Jehona Shala, Herczeg Andrea. Vezetőedző: Szeitl Szilvia.

Az FK Csíkszereda női keretének két fiatal játékosa, a kapus Heim Sára Zselyke és a középpályás Nombot Anabelle a romániai U17-es válogatottal edzőtáborozik.
Két játékos távozott az FK Csíkszereda múlt szezonbeli keretéből: Tankó Réka kapus a Puskás Akadémiához igazolt, és Haraszti Fanni, aki még nem jelentette be, hogy hol folytatja.
Két érkező már biztos: az esztergomi születésű, 42-szeres magyar válogatott Demeter Réka, aki a Ferencvárosi Torna Clubtól igazolt az FK-hoz, valamint Kis Anita, aki az elmúlt három évben a Szombathelyi Haladás csapatában szerepelt, előtte pedig a Soroksár SC-ben. Anita Székelykeresztúron született, és több éven át a Székelyudvarhelyi Vasas Femina csapatát erősítette.

Távozott a vezetőedző Kollár Péter is az FK-tól, helyét Szeitl Szilvia vette át. A stáb további tagjai: Gohér Gergő (másodedző), Bátki Máté (erőnléti edző), Ferencz Levente (kapusedző) és Gál Ervin (technikai vezető).
A női élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, a Szuperliga 2025–2026-os idénye augusztus 24-én rajtol. Az FK Csíkszereda hazai pályán kezd, a bajnok Konstancai Farul együttesét fogadja, a Székelyudvarhelyi Vasas Femina pedig Gyulafehérvárra utazik.
A nyitóforduló programja: FK Csíkszereda–Konstancai Farul, Gyulafehérvári Unirea–Vasas Femina, Temesvári Poli–Kolozsvári U–Olimpia és Szamosújvári Atletic Olimpia–Besztercei Gloria.
Két mérkőzést rendeztek hétfő hajnalban a 2026-os labdarúgó-világbajnokság csoportkörének első fordulójában. Elefántcsontpart a hajrában szerzett góllal győzte le Ecuadort, míg Svédország öt találatig jutva magabiztos sikert aratott Tunézia ellen.
A Székelykeresztúri Egyesülés megvédte címét, és ismét megnyerte a labdarúgó Román Kupa Hargita megyei szakaszát, miután a vasárnap délutáni döntőben 2–1-re legyőzte a megyei bajnok Csíkszentsimoni KSK együttesét.
Eszméletlen állapotban találtak rá egy 48 éves csíkszeredai férfira kedden délután a város Tudor lakónegyedi részén. A helyszínre érkező mentőegység már nem tudott segíteni rajta, holttestét átadták az igazságügyi orvosszakértőknek.
Június 13-tól hatályba léptek azok a jogszabály-módosítások, amelyek jelentősen szigorítják a közrend és a köznyugalom megsértésének szankcionálását Romániában. A Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint az 1991. évi 61-es törvény módos&
Néhány nap leforgása alatt másodszor vallott kudarcot a román államfő kormányalakítási kísérlete, ami a válság mélyülésén túlmenően lesújtó képet nyújt az elnök makulátlannak hitt politikai-erkölcsi felfogásáról is.
Az immár hétéves szatmárnémeti tehetség játékszenvedélyét, kitartását és lendületét a profi sakk árnyoldalai sem kezdhették ki. A sakkzseni édesapjával, Balog Cristiannal beszélgettünk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!