A 29 éves csatár az előző szezonban két klubcsapatnál is játszott, összesen 39 góljából 18-at a Paks, 17-et a Ferencváros színeiben szerzett, valamint 4-szer volt eredményes a magyar válogatottban.
Varga Barnabás a kilencedik legtöbb találatot jegyezte, ám a tíz legeredményesebb játékost felvonultató listán szereplő labdarúgók között messze a legkevesebb percet játszotta – derült ki a Wyscout adatbázisából.
A legtöbb gólt, szám szerint 54-et a portugál Cristiano Ronaldo lőtte 2023-ban, aki a szaúd-arábiai Al-Nassr mezében 44, a válogatottban 10 alkalommal volt eredményes. A portugál klasszis a Tottenhamtől a Bayern Münchenbe igazolt Harry Kane-t és a PSG sztárját, Kylian Mbappét előzte meg a dobogón.
A világ legeredményesebb labdarúgói 2023-ban
1. Cristiano Ronaldo, 38 éves, portugál (Al-Nassr 44, Portugália 10) – 54 gól
2. Harry Kane, 30, angol (Bayern München 25, Tottenham 18, Anglia 9) – 52
3. Kylian Mbappé, 25, francia (PSG 42, Franciaország 10) – 52
4. Erling Haaland, 23, norvég (Manchester City 44, Norvégia 6) – 50
5. German Cano, 35, argentin (Fluminense 40) – 40
6. Denis Bouanga, 29, gaboni (Los Angeles FC 38, Gabon 2) – 40
7. Romelu Lukaku, 30, belga (Inter 12, Roma 13, Belgium 15) – 40
8. Santiago Gimenez, 22, mexikói (Feyenoord 37, Mexikó 2) – 39
9. Varga Barnabás, 29, magyar (Paks 18, Ferencváros 17, Magyarország 4) – 39
10. Lautaro Martinez, 26, argentin (Internazionale 37) – 37
Véget ért Anderson Ceará átigazolási huzavonája: az FK Csíkszereda előző idényének egyik legjobb játékosát csütörtök este bemutatta új klubja, az egyiptomi National Bank of Egypt SC.
Pont került Anderson Ceará hosszú ideje húzódó átigazolási történetének végére: a brazil labdarúgó az egyiptomi National Bank of Egypt SC játékosa lett. Az átigazolás részleteiről Rédai Attila, az FK Csíkszereda sajtófőnöke számolt be a Székely Sportnak.
Mintegy két hete egy firenzei egészségügyi, illetve Caritas-ellátóközpontban tartózkodik egy iratok nélkül talált nő, aki egészségi problémái miatt nem emlékszik személyes adataira. Azt mondja, Erdélyből származik, családját keresik.
Oláhszentgyörgy nagy múltú fürdőváros, egykori szállodái azonban vagy bezártak, vagy csak részben működnek. A helyi önkormányzat közberuházásokban látja az újjáéledés lehetőségét: korszerű gyógykezelő központot és wellnesskomplexumot hoznának létre.
Nem különösebben érintette meg a Majka néven ismert rappert, dalszövegírót és műsorvezetőt, Majoros Pétert az, hogy erdélyi koncertje előtt sms-ben megfenyegették, a koncertet az ügyvédei tanácsára mondta le – ezt maga Majka nyilatkozta a Blikk-nek.
Egyre több kolozsvári polgárnak szúrja a szemét a Sétatéren immár tizenegyedszerre megszervezett gigafesztivál. Pedig minden remek lenne, ha a városvezetés betartatná a fesztiválos magánvállalkozókkal a minimális szabályokat.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!