Magabiztos sikerrel kezdte európai kupamenetelését a Kolozsvári CFR

Horváth Bálint Ottó 2021. július 06., 22:02 utolsó módosítás: 2021. július 06., 22:43

Fölényesebben is nyerhetett volna a hazai bajnok Kolozsvári CFR a labdarúgó Bajnokok Ligája első selejtezőkörének első mérkőzésén. A bosnyák Borac Banja Luka elleni 3–1-es győzelemmel azonban így is nagy lépést lett a továbbjutás felé.

Fotó: Facebook/Fotbal Club CFR

Hazai közönség előtt mutatkozott be az új szezonban a kolozsvári együttes, akárcsak Marius Șumudică vezetőedző, ezzel megkezdték menetelésüket a nemzetközi kupaporondon.

Esélyeshez méltón játszott a mérkőzés elején a CFR, amely már a 10. percben megszerezte a vezetést. Ekkor Omranit rántották le a tizenhatoson belül, a büntetőt Deac a kapufára lőtte, de a kipattanó éppen a sértett francia támadó elé pattant, aki 16 méterről a hálóba lőtt.

A kolozsváriak két legrégebbi játékosa játszott össze a második találatnál, Omrani estéből passzolt a kapu elé, ahol az üresen érkező Deac megduplázta az előnyt.

Ezután is nyomás alatt tartották a bosnyák kaput a házigazdák, akik további gólokat rúghattak volna, de kihagyták helyzeteiket, Costache és Păun is rontottak a kapu előtt.

A fölényes vezetés helyett a legrosszabbkor, a szünet előtt szépített a Borac, amely első lehetőségét kihasználta,

a kolozsvári védők helyezkedési hibáját követően Moraitisz fejelt a kapuba.

A bekapott gól azonban nem zavarta meg túlságosan a CFR játékosait, a szünet után is folytatták támadásaikat, és Sigurjonsson visszaállította a kétgólos különbséget, Deac ezúttal előkészítő volt. A találkozó végéig már nem erőltették annyira a játékot, ennek ellenére fölényesebben is nyerhettek volna a vasutasok, de a csereként beállt Petrila lövése fölé szállt.

A végeredmény viszont szorosabb is lehetett volna, hiszen a vendégek akárcsak az első félidő végén, a hajrában is betalálhattak volna, a CFR-nél korábban egy fél szezont játszott és 2012-ben bajnoki címet szerzett Vranjes azonban kihagyta ziccerét.

A kolozsvári csapat mindent összevetve magabiztosan győzött, és kétgólos előnyből várja a párharc boszniai visszavágóját, amelyet jövő héten kedden 21 órától játszanak.

Labdarúgó Bajnokok Ligája, selejtező, 1. forduló:
Kolozsvári CFR–Borac Banja Luka 3–1 (2–1)
Gólszerzők: Omrani (11.), Deac (28.), Sigurjonsson (60.), illetve Moraitis (45+1).
CFR: Arlauskis – Susic (Manea, 78.), Bouhenna, Cestor, Camora – Sigurjonsson, Rodriguez – Costache (Chipciu, 61.), Deac, Păun (Petrila, 67.) – Omrani (Debeljuh, 67.). Edző: Marius Șumudică
Borac: Lakic – Coric, Milokevic, Cosic, Subic (Jovanovic, 68.) – Vojinovic (Begic, 61.), Meleg (Ntchamda, 74.) – Zakaric, Vranjes, Ziljkic (Vusurovic, 74.) – Moraitis (Zivkovic, 68.). Edző: Marko Maksimovic
Vezette: Jochem Kamphuis (holland)