A bajnokaspiráns csapatok közül a Marosvásárhelyi ASA három találattal győzött Erdőszentgyörgy vendégeként, Radnót pedig hatot rúgott Mezőrücs ellen. A Marosvásárhelyi Academica Transilvania és Marosludas találkozóján négygólos döntetlennel zártak a felek.
Maros megyei labdarúgó 4. Liga, elit csoport, 1. forduló:
Erdőszentgyörgy–Marosvásárhelyi ASA 0–3, Szováta–Ákosfalva 1–0, Nyárádszereda–Búzásbesenyő 1–1, Segesvár–Dános 0–4, Marosvásárhelyi Academica Transilvania–Marosludas 2–2, Radnót–Mezőrücs 6–0, Marosvásárhelyi Atletic–Marosoroszfalu 2–2.
A 4. Liga klasszikus csoportjában a hét végén indul a pontvadászat, míg a 6. Ligában szeptember 18-án lépnek pályára a csapatok.

Újabb tapasztalt labdarúgóval erősítette meg keretét a Sepsi OSK. A háromszéki klub a 34 éves Lindsay Rose-t szerződtette, aki korábban többek között az Olympique Lyon és a Legia Warszawa színeiben is futballozott.
A labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es idényében a 16 élvonalbeli klub közül 13 szerencsejáték-ipari vállalatot jelenít meg mezének legértékesebb reklámfelületén. A kivételek közé tartozik a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda is.
Előzetes letartóztatásba került egy 17 éves lány, miután a gyanú szerint egy rendőrt ütött fejbe egy fabottal egy háromszéki intézkedés során. A rendőr 7–9 nap alatt gyógyuló sérüléseket szenvedett.
Romániában az elmúlt hetekben heves esőzések voltak, az ország mégsem mentesül a Duna alacsony vízállása miatti problémáktól, hiszen már a cernavodai atomerőmű működése is veszélybe került.
Csütörtök-péntekig tovább melegszik az idő Románia legtöbb régiójában, ahol kánikulára és fokozott hőterhelésre kell számítani, utána azonban fokozatos lehűlés kezdődik, és nő a záporok, zivatarok valószínűsége.
Százszázalékos kamatra adott kölcsönt a letartóztatott uzsorás. Akár 40 fok is várható vasárnap a nyugati országrészben.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!