Hirdetés

Magabiztos Barca-siker a Villarreal otthonában

Az idegenben botladozó katalánok háromgólos sikert arattak
Fotó: Juanjo Martin/Agerpres/EPA

2020. július 06., 01:01

Nehéz feladat várt az FC Barcelonára, hiszen a Villarreal elleni mérkőzés előtt hét pont hátrányban volt a spanyol labdarúgó-bajnokságot vezető Real Madriddal szemben. A feladatot háromgólos győzelemmel abszolválta a katalán gárda.

2020. július 06., 01:01

Pörgős, helyzetekben gazdag első félidőt játszott a két együttes. A vendég katalánok már a 3. percben előnybe kerültek, Alba bal szélről beadott labdájára Griezmann érkezett, ám a menteni igyekvő Torres a saját kapujába továbbította a labdát. Az ellentámadásra berendezkedő Villarreal hamar egyenlített, a 14. percben egy labdaszerzést követően iramodtak meg, a támadás végén Cazorla lőtt a bal szélről, Ter Stegen kiütötte a labdát, pont középre, ahol Gerard Moreno élt is a lehetőséggel.

Hirdetés

Luis Suárez rögtön válaszolhatott volna, ám éles szögből leadott lövését Asenjo szögletre mentette. És így értünk el a 19. percig, amikor Ter Stegen előreívelt labdáját szelídítette meg Lionel Messi, két védőt megverve passzolt Suáreznek, aki a tizenhatos vonaláról védhetetlenül tekert a hazaiak kapujának bal felső sarkába.

Suárez ezzel a találattal beérte a Barca örökös góllövőlistáján Kubala Lászlót, jelenleg ketten állnak a harmadik helyen, 194 góllal.

Az ivószünetet követően kényszerű cserét kellett eszközöljön a Villarreal edzője, a korábban a Barcelonában is megfordult Paco Alcácer megsérült, Carlos Bacca váltotta, aki első labdaérintéséből szinte egyenlített, Ter Stegen mentett nehezen szögletre. Túloldalt Vidal lábában volt a harmadik katalán gól, ám a chilei ordító ziccerben a kapusba lőtt. Szünet előtt jött a csattanó, ismét Messi villant, sarokkal visszatett labdáját pedig az utóbbi időben sokat kritizált Antoine Griezmann 16 méterről lágyan a bal felsőbe emelte.

A szünetet követően is a Barcelona akarata érvényesült a pályán, ám ez helyzetekben ritkán csúcsosodott ki, igaz, a 67. percben könnyen növelhette volna előnyét, előbb Vidal, majd Alba lövését védte bravúrral Asenjo. Nem sokkal később Messi is betalált egy, a Guardiola-érára emlékeztető támadás végén, ám a gólt végül nem adták meg, a VAR-szobából jeleztek, hogy korábban Vidal lesen volt. A Griezmann helyébe beállt Ansu Fati is feliratkozott a gólszerzők közé, a hajrában szép szóló végén lőtt a hálóba. A hosszabbítás harmadik percében Messi is szinte gólt szerzett, ám szabadrúgásból a felső lécet találta el.

A Barca tehát nem botlott a jó formában levő Villarreal otthonában, ám ahhoz, hogy megvédje bajnoki címét, a hátramaradt négy fordulóban Real Madridnak pontokat kell hullatnia, legalább ötöt.

Kapcsolódó

A 34. játéknapon a Leganés idegenben 1–0-ra legyőzte az Espanyolt, újabb vereségükkel a katalánok szinte reménytelen helyzetbe kerültek. A barcelonai együttes matematikailag még nem esett ki, de innen már kisebb csodára lenne szüksége a bennmaradáshoz.

La Liga, 34. forduló
Villarreal CF–FC Barcelona 1–4 (1–3),
gólszerzők Moreno (14.), illetve O. Torres (3., öngól), Suárez (20.), Griezmann (45.), Fati (86.).

Espanyol–Leganés 0–1 (0–0),
gólszerző J. Silva (53.).
Osasuna–Getafe 0–0

Korábban
Athletic Bilbao–Real Madrid 0–1 (0–0),
Atlético Madrid–Mallorca 3–0 (2–0),
Celta Vigo–Real Betis 1–1 (1–0),
Real Valladolid–Deportivo Alavés 1–0 (0–0)
Granada–Valencia 2–2 (0–0)

Hétfő
20.30 Levante UD–Real Sociedad
23.00 Sevilla FC–SD Eibar

Az élmezőnyben: 1. Real Madrid 77 pont, 2. Barcelona 73, 3. Atlético 62, 4. Sevilla 57, 5. Villarreal 54. 6. Getafe 52, 7. Sociedad 50. Teljes tabella ITT.
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Dráma és hóvihar: az utolsó labdaérintéséből szerzett győztes gólt a Sepsi OSK

Zord időjárás közepette lépett pályára a Sepsi OSK szombaton a Bukaresti Dinamo SK vendégeként a labdarúgó 2. Liga 18. fordulójában. A hóvihar sem állította meg a háromszékieket, a mindent eldöntő gólt pedig az utolsó pillanatban szerezték meg.

A Sepsi OSK meccse a Dinamo SK ellen inkább hasonlít a hófocira, mint egy bajnokira (videóval)

A pálya egészét hó borítja, a látási viszonyok sem a legjobbak a szombat déli összecsapáson a labdarúgó 2. Ligában.

Székelyhon

Filmekbe illő autós üldözés zajlott szombat éjjel Csíkszeredában

Nem állt meg rendőrök jelzésére, előbb autóval, majd gyalogosan próbált menekülni egy fiatal Csíkszeredában vasárnapra virradóra. Mint kiderült, ittasan, felfüggesztett jogosítvánnyal vezetett egy lejárt forgalmi engedélyű autót.

`
Krónika

Meddig terjedt a hatalma a Securitate Kovászna megyei parancsnokának? – 2. rész

Aulich Sándor 1973 és 1984 között volt a Kovászna megyei Securitate parancsnoka. Tisztségéből a sepsiszentgyörgyi Mihai Viteazul szobor melletti robbantás után mentették fel.

Krónika

Mit tudott a Securitate a sepsiszentgyörgyi Mihai Viteazul-szobor felrobbantásáról?

Aulich Sándor 1973 és 1984 között volt a Kovászna megyei Securitate parancsnoka. Tisztségéből a sepsiszentgyörgyi Mihai Viteazul-szobor melletti robbantás után mentették fel. Háromrészes interjú Aulich Lajos aradi vértanú testvérének ükunokájával.

Főtér

Kórházba került két közalkalmazott és a postás, miután összeverekedtek a polgármester szülinapi buliját követő after partyn

Hiába mérséklődött az infláció, tovább emelkednek az árak. Online kihívás miatt gyújtott fel egy autót egy 15 éves brassói tinédzser.

Ez is érdekelheti

„Szégyen volt, amit láttunk” – kikelt magából a Marosvásárhelyi ASA edzője

A mérkőzés legvégén kapott góllal szenvedett vereséget Nagyváradon a Marosvásárhelyi ASA, a találat lesgyanús helyzetből született. Eusebiu Tudor vezetőedző kifogásolta a bíráskodást, meglátása szerint csapatát egyértelműen megfosztották a döntetlentől.

Kontrákból büntetett a Kolozsvári U, vereséggel indította a rájátszást az FK Csíkszereda

Gyenge helyzetkihasználással és akadozó támadójátékkal kezdte a női Szuperliga rájátszását az FK Csíkszereda, amely vasárnap délután 3–1-re kikapott a Kolozsvári U otthonában.

Határtalan szenvedély: foci és magyarellenesség

A büntetésáradat, a fokozódó magyargyalázás, a stadionokban tapasztalható gyűlölethullám aggasztó méreteket ölt nemcsak Romániában, hanem Szlovákiában is, azonban egyik ország szakszövetsége sem lép fel határozottan mindezek megfékezéséért.

A legvégén bukta el a pontszerzést Nagyváradon a Marosvásárhelyi ASA (videóval)

A gól nélküli első félidőt követően a másodikban hátrányba került, majd egyenlíteni tudott, de az utolsó percben kapott góllal 2–1-re alulmaradt a Marosvásárhelyi ASA a Nagyváradi Bihar FC otthonában a labdarúgó 2. Liga alapszakaszának 18. fordulójában.

Tovább robog a play-off irányába: zsinórban kilencedik bajnokiját nyerte meg a Kolozsvári CFR

Megállíthatatlannak tűnik a Kolozsvári CFR: Daniel Pancu együttese a Petrolul ellen is begyűjtötte a három pontot, így sorozatban kilencedik bajnokiját nyerte meg. Két fordulóval az alapszakasz vége előtt rendkívül közel került a felsőházi rájátszáshoz.

Magabiztos sikerrel zárta az edzőmeccsek időszakát a Gyergyószentmiklósi VSK

Az Agyagfalvi Lendület ellen vívta a tavaszi rajt előtti utolsó felkészülési mérkőzését a Gyergyószentmiklósi VSK, és 4–0-s győzelemmel zárta a főpróbát. A harmadosztályú együttes a 4. Liga Hargita megyei csoportjának éllovasát múlta felül.

„Csak a győzelem elfogadható” – idei hibátlan hazai mérlegét védené az FK Csíkszereda

Három mérkőzés maradt hátra a labdarúgó Szuperliga alapszakaszából az FK Csíkszeredának. Ilyés Róbert együttese hétfőn hazai pályán fogadja az FC Hermannstadtot, célja pedig egyértelmű: folytatni a jó sorozatot, és begyűjteni a három pontot.

Megerősítették, Lucescu irányítja a román fociválogatottat a vb-pótselejtezőkön

A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) hivatalosan bejelentette, hogy Mircea Lucescu ül le a román válogatott kispadjára a világbajnoki pótselejtezők mérkőzésein.

Dráma és hóvihar: az utolsó labdaérintéséből szerzett győztes gólt a Sepsi OSK

Zord időjárás közepette lépett pályára a Sepsi OSK szombaton a Bukaresti Dinamo SK vendégeként a labdarúgó 2. Liga 18. fordulójában. A hóvihar sem állította meg a háromszékieket, a mindent eldöntő gólt pedig az utolsó pillanatban szerezték meg.

A Sepsi OSK meccse a Dinamo SK ellen inkább hasonlít a hófocira, mint egy bajnokira (videóval)

A pálya egészét hó borítja, a látási viszonyok sem a legjobbak a szombat déli összecsapáson a labdarúgó 2. Ligában.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!