Románia mindkét meccsét idegenben játssza, október 12-én Ciprus, majd 15-én Litvánia vendége lesz, mindkét találkozó 21.45-kor kezdődik. A válogatott jól kezdte az NL C ligáját, Koszovó ellen 3–0-ra, míg Litvánia ellen 3-1-re nyert, vezeti a 2-es csoportot.
A kapus poszton ismét ott a keretben Horațiu Moldovan, aki az előző mérkőzésekre behívott Laurențiu Popescu helyét vette át. A Rapid középhátvédje, Alexandru Pașcanu meglepetésre bekerült a válogatottba, a 26 éves bekk, aki a Ponferradinától érkezett, először kapott behívót.
A szövetségi kapitány nem számít Adrian Rus és Ionuț Nedelcearu szolgálatára, míg Radu Drăgușin, Virgil Ghiță és Andrei Burcă továbbra is ott vannak a hátvéd posztokra. Annak ellenére, hogy ebben a szezonban még nem játszott mérkőzést a Rangersben, Ianis Hagi visszakerült a válogatottba. A középpályás nemrég szerepel ismét a skótok keretében, de a behívó kiküldéséig csak a Rangers második csapatában lépett pályára.
Daniel Bîrligea viszont nincs ott a behívottak között. Az FCSB támadója két gólt szerzett az Európa Ligában a román bajnoknak – az ő találatával verték meg csütörtökön a PAOK-ot, de nem kapott helyet Lucescu csapatában. Louis Munteanu nevét sem találjuk, a CFR jó formában levő támadója kihagyja a válogatott következő két meccsét.
Kapusok: Florin Niță (Damac, Szaúd-Arábia), Horațiu Moldovan (Sassuolo), Ștefan Târnovanu (FCSB).
Középhátvédek: Andrei Rațiu (Rayo Vallecano), Cristian Manea (Rapid), Andrei Burcă (Baniyas, Egyesült Arab Emírségek), Radu Drăgușin (Tottenham), Virgil Ghiță (Cracovia), Alexandru Pașcanu (Rapid), Nicușor Bancu (Universitatea Craiova), Alexandru Chipciu (Kolozsvári Universitatea).
Középpályások: Deian Sorescu (Gaziantep), Dennis Man (Parma), Nicolae Stanciu (Damac), Răzvan Marin (Cagliari), Marius Marin (Pisa), Darius Olaru (FCSB), Adrian Șut (FCSB), Ianis Hagi(Rangers), Florinel Coman (Al-Gharafa, Katar), Valentin Mihăilă (Parma), Alexandru Mitriță(Universitatea Craiova).
Támadók: George Pușcaș (Bodrum), Denis Alibec (Farul), Denis Drăguș (Trabzonspor).
Szövetségi kapitány: Mircea Lucescu.
Az FK Csíkszereda bravúros pontszerzése a bajnoki címvédő FCSB ellen jó témát adott a román sportsajtónak. A szaklapok kivétel nélkül bukaresti rémálomról és szégyenről cikkeznek, kiemelve, hogy a piros-kékek még az újoncokat sem voltak képesek legyőzni.
Már nem Liviu Ciobotariu a Petrolul Ploiești labdarúgócsapatának vezetőedzője, a gyenge szezonrajt miatt a klub felbontotta a szerződését.
Megtalálta a rendőrség azt a kézdivásárhelyi 16 éves lányt, akinek eltűnéséről még április 11-én értesítették a rendőrséget, de mindeddig nem tudták, hol lehet.
Az MI6, azaz a brit külföldi hírszerzés műve lehetett a szerdai lengyelországi dróntámadás, valamint az, hogy szombaton egy orosz drón belépett Románia légterébe – legalábbis ezt állítja egy orosz illetékes.
Piatra-Neamț város polgármestere, Adrian Niță kedden bejelentette, hogy elrendelte az elektromos rollerek közterületen való elhelyezésére vonatkozó engedély visszavonását, miután egy 15 éves tinédzser tragikus körülmények között életét vesztette.
A parlament folyosóin menekült a riporter kérdései elől a luxus Mercit vezető képviselő. Az erdélyi tájakat népszerűsítő Charlie Ottley állampolgársági dossziéját öt éve tologatják a hivatalokban.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!