Az ominózus bajnokságban újoncként indult marosvásárhelyi csapat Liviu Ciobotariu irányításával szenzációsan menetelt a szezon második részében, fokozatosan ledolgozta az éllovas FCSB-vel szembeni hátrányát, és az utolsó forduló előtt megvolt az esélye a bajnoki címre. Az ASA hazai pályán játszott a már biztos kiesett Galaci Oțelul ellen, és a szünetben 1–0-ra vezetett is, ezzel
negyvenöt perc választotta el a trófeától,
mivel a bukaresti rivális csak döntetlenre állt, és végzett is a Jászvásári Poli otthonában. A második félidőben azonban nem tudták megőrizni előnyüket, sőt a végjátékban 2–1-es vereséget szenvedtek, így búcsút intettek a bajnoki címnek.
A jelenleg az 1. Liga meglepetéscsapatát, a harmadik helyezett FC Voluntari-t vezető Liviu Ciobotariu a Gsp.ro portálnak adott interjúban elmondta, kívülről tudja a Galaci Oțelul elleni sorsdöntő mérkőzést, amelyről álmodni is szokott.
Három-négy fordulóval korábban éreztem, hogy nincsenek rendben a dolgok. Értem ezt a mi játékunkra, nem gondolok másra. A saját kezünkben volt a sorsunk, 12-13 pontot dolgoztunk le, aztán hárommal vezettünk, majd elkezdtünk veszíteni, Medgyesen, az Astra ellen és végül egy kiesett együttes, az Oțelultól is kikaptunk.
Az én szerencsém az volt, hogy két-három nappal a mérkőzés után aláírtam az Al Fajszalival, és kicsit elfeledhettem azt a pillanatot” – nyilatkozta Liviu Ciobotariu, hozzátéve, hogy a bajnoki cím elvesztése még fájdalmasabb lenne, ha évek múlva megtudná, a háttérben „más dolgok is közrejátszottak” a vereségben, erre azonban sosem akart gondolni és nem is tartja normálisnak.
„Senkit nem érdekel, mennyit dolgozol, csak hogy nyersz vagy veszítesz” – vallja Péter Róbert, a Csíkszeredai Sportklub vezetőedzője. A szakemberrel az embert próbáló szezon tanulságairól, a szakmai háttérmunkáról és a jövő építéséről beszélgettünk.
Újabb nagy lépést tett a feljutás felé a háromszéki klub, miután győzni tudott az eddig veretlen Vajdahunyadi Corvinul otthonában. Ovidiu Burcă csapata ezzel megtartotta ötpontos előnyét az üldözők előtt, valamint felzárkózott az éllovasra.
Összesen 13 ezer lej értékben tulajdonított el vagyontárgyakat három Hargita megyei fiatal egy kézdivásárhelyi vállalat telephelyéről, közülük kettőt már őrizetbe vettek – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Halálosan megfenyegette és megtámadta az aradi székhelyű Maros-ártér Tájvédelmi Körzet parkőreit egy fatolvajokból álló csoport.
Nagy romboló erejű robbanóanyagot és annak működésbe hozásához szükséges gyutacsokat találtak Szerbiában a Magyarországot Szerbiával összekötő gázinfrastruktúra közvetlen közelében – tájékoztatta Aleksandar Vucic szerb elnök Orbán Viktor miniszterelnököt.
A kormány ugyanis, ha nem tudta volna, kétmilliárd lejnyi bérhátralékkal tartozik nekik, amit ők maguk pereltek össze maguknak. És akkor a lehetséges kamatokat még nem is vettük számításba…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!