Liviu Ciobotariu mindig bánni fogja az ASA-val elveszített bajnoki címet

Székely Sport 2022. január 13., 20:21 utolsó módosítás: 2022. január 13., 20:22

Liviu Ciobotariu elmondása szerint kívülről tudja a Galaci Oțelul elleni sorsdöntő mérkőzést, amelyről álmodni is szokott. Az időközben megszűnt Marosvásárhelyi ASA vezetőedzőjeként a 2014–2015-ös szezon utolsó fordulójában hazai pályán veszítették el a bajnoki címet.

Liviu Ciobotariu a sorsdöntő mérkőzés végén. Archív Fotó: Boda L. Gergely

Az ominózus bajnokságban újoncként indult marosvásárhelyi csapat Liviu Ciobotariu irányításával szenzációsan menetelt a szezon második részében, fokozatosan ledolgozta az éllovas FCSB-vel szembeni hátrányát, és az utolsó forduló előtt megvolt az esélye a bajnoki címre. Az ASA hazai pályán játszott a már biztos kiesett Galaci Oțelul ellen, és a szünetben 1–0-ra vezetett is, ezzel

negyvenöt perc választotta el a trófeától,

mivel a bukaresti rivális csak döntetlenre állt, és végzett is a Jászvásári Poli otthonában. A második félidőben azonban nem tudták megőrizni előnyüket, sőt a végjátékban 2–1-es vereséget szenvedtek, így búcsút intettek a bajnoki címnek.

A jelenleg az 1. Liga meglepetéscsapatát, a harmadik helyezett FC Voluntari-t vezető Liviu Ciobotariu a Gsp.ro portálnak adott interjúban elmondta, kívülről tudja a Galaci Oțelul elleni sorsdöntő mérkőzést, amelyről álmodni is szokott.

Ez egy olyan seb, amely sohasem gyógyul be. Negyvenöt perc alatt veszítettük el a bajnokságot.

Három-négy fordulóval korábban éreztem, hogy nincsenek rendben a dolgok. Értem ezt a mi játékunkra, nem gondolok másra. A saját kezünkben volt a sorsunk, 12-13 pontot dolgoztunk le, aztán hárommal vezettünk, majd elkezdtünk veszíteni, Medgyesen, az Astra ellen és végül egy kiesett együttes, az Oțelultól is kikaptunk.

Nagy teljesítmény lett volna a város számára, ha sikerült volna megnyernünk a bajnokságot. Fontos lett volna a játékosoknak és nekem is, jól mutatott volna az önéletrajzunkban. Elszomorító volt, mindig is az marad.

Az én szerencsém az volt, hogy két-három nappal a mérkőzés után aláírtam az Al Fajszalival, és kicsit elfeledhettem azt a pillanatot” – nyilatkozta Liviu Ciobotariu, hozzátéve, hogy a bajnoki cím elvesztése még fájdalmasabb lenne, ha évek múlva megtudná, a háttérben „más dolgok is közrejátszottak” a vereségben, erre azonban sosem akart gondolni és nem is tartja normálisnak.