A Cremonesénél játszó Vlad Chiricheșt 26 perc játék után le kellett cserélni az olasz élvonalbeli bajnokság 7. fordulójának vasárnapi játéknapján, amelyen csapata 4–0-ra kikapott hazai pályán a Laziótól. A román válogatott csapatkapitánya izomsérülést szenvedett, a nemzeti együttes orvosi stábja pedig úgy vélte, hogy nem tud időben felépülni a két mérkőzésre.
A válogatott szakmai stábja úgy döntött, hogy Chiricheș helyére az Universitatea Craiova védőjét, a Sepsi OSK korábbi csapatkapitányát, Bogdan Mitreát hívja be a keretbe. A rutinos középhátvéd még a hétfői nap folyamán csatlakozik az együttes keretéhez, és közel két év után tér vissza a nemzeti csapatba. Az előző behívója még 2020 novemberében volt, amikor góllal mutatkozott be a válogatottban, ő szerezte az első találatot a Fehéroroszország ellen hazai pályán 5–2-re megnyert barátságos mérkőzésen.
A Nemzetek Ligája B divíziójának 3. csoportjában a román válogatott az utolsó két mérkőzésén előbb szombaton 21 óra 45 perctől idegenben játszik Finnország ellen, majd jövő hétfőn szintén 21.45-től Bukarestben Bosznia-Hercegovinát fogadja. Négy fordulót követően Edward Iordănescu szövetségi kapitány együttese mindössze három pontot gyűjtött, így az utolsó helyet foglalja el.
Első alkalommal rendezték meg Csíkkarcfalván a Jégtörő Kupát, ahol az amatőr hokicsapatok családias hangulatban, mégis nagy elszántsággal csaptak össze. A tornát a Pingvinek csapata nyerte meg.
Ebben az idényében már csak a zárófordulóban tud pályára lépni a Kápolnási SK játékosa. A legutóbbi mérkőzésen kiállították, a lefújást követően a pályán kérte számon a játékvezetőt.
A vágott bárány átlagára 45 és 60 lej között mozog kilogrammonként Székelyföld piacain. Míg Gyergyószéken már 45 lejért is találni húst, Sepsiszentgyörgyön mélyebben a zsebükbe kell nyúlniuk a vásárlóknak a 60 lejes egységár miatt.
Hivatalos bejelentés nem történt, és sokáig a Peco-online.ro ármonitor sem mutatta, de szerda reggel néhány töltőállomásán csökkentette az üzemanyagok árát a piacvezető Petrom.
Törvénytelen munkálatokat tártak fel a hatóságok egy Hargita megyei természetvédelmi területen, az ügyben feljelentést tettek.
További híreink: az időnket is ellopják – 23 órás lesz a vasárnap; az üzemanyagárak pedig elszabadultak, de a gazdákat legalább megmentené egy rendelet.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!