Lépéshátrányba került a Kolozsvári U

Székely Sport 2022. április 03., 16:20 utolsó módosítás: 2022. április 03., 16:26

Nyeretlen maradt a Kolozsvári U a másodosztályú labdarúgó-bajnokság felsőházi rájátszásában, így lépéshátrányba került az élvonalbeli feljutást jelentő első két helyet elfoglaló csapat mögött.

Értékes két pontot veszítettek el. Korábbi felvétel Fotó: Facebook/FC Universitatea Cluj

A második forduló vasárnap délutáni utolsó mérkőzésén a harmadik helyezett kolozsváriak a hatodik Unirea Slobozia vendégeként játszottak.

Rosszul indult a találkozó az U számára, amely a 13. percben hátrányba került, ekkor a kameruni Chris Afalna talált be. Az egyenlítés még az első félóra végén sikerült – korábban az élvonalban futballozott Ely Fernandes büntetőtől volt eredményes – hogy aztán a szünet után a vezetést is átvegyék a vendégek Valentin Alexandru szabadrúgásgóljával. Az előnyüket viszont nem tudták megőrizni, a hazaiak ugyanis a 72. percben Răzvan Greu találatával kiegyenlítettek.

A kolozsvári együttes ezzel a döntetlennel értékes két pontot veszített el, így már háromra nőtt a hátránya a második AFC Hermannstadttal, illetve hatra az éllovas Petrolullal szemben.