Az első találkozón a másodosztályos CS Mioveni jól tartotta magát a Nagyszebeni Hermannstadt ellen, kevés helyzetet alakítottak ki a felek, nem is csoda, hogy nem született gól. Itt a döntés a visszavágóra maradt.
A másikon nagy lépést tett, hogy jövőre is maradjon a legjobban között az FC Voluntari. Pedig a Dunărea Călărași jól kezdett, megszerezte az előnyt. Innen fordított a vendégcsapat.
A második összecsapásokat jövő héten, szerdán és csütörtökön játsszák.
Labdarúgás, 1. ligás osztályozó, első mérkőzés:
CS Moveni–Nagyszebeni Hermannstadt 0–0.
Dunărea Călărași–FC Voluntari 1–2 (1–1), gólszerzők: Kanda (31.), illetve Jefte (41.), Vlad (73.).
Kecskemét után Csíkszeredában alkothat nagyot a Szabó István–Kerekes Barna edzőpáros. A magyar élvonal korábbi sikerkovácsai Székelyföldön folytathatják pályafutásukat, a tárgyalások az utolsó fázisban tartanak.
Lezárult a nevezési határidő a jégkorong Erste Liga 2026–2027-es szezonjára, kiderült, tíz csapat lesz a rajtnál. A mezőnyhöz a Háromszéki Ágyúsok is csatlakozott, így a következő idényben négy erdélyi együttes szerepel majd a sorozatban.
Hatósági felügyelet alá került a Bihar megyei Érbogyoszló RMDSZ-es polgármestere, miután csúszópénz elfogadásán érte tetten az Európai Ügyészség (EPPO).
Közel 29 ezer eurónyi kenőpénz átvétele közben értek tetten kedden egy Bihar megyei RMDSZ-es polgármestert az Európai Ügyészség nyomozói.
Újabb magyar sikernek tapsolt perceken át a cannes-i közönség: Nemes Jeles László vasárnap bemutatott új filmjét, a Moulint mintegy tízperces álló ováció követte a vetítés után.
Kommentelünk, tehát szarban vagyunk. Elmagyarázom, miért.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!