Az első félidő kiegyensúlyozott játékot hozott, melyben a két fél semlegesítette egymást. A szünetet követően a kézdivásárhelyi kék-fehérek határozottabban léptek pályára, nyomás alá helyezve a házigazda alakulatot. A KSE támadásai negyedórával a mérkőzés vége előtt góllá értek: Neamțu a 75. percben egy szögletet követően bevette Grosz kapuját,
megszerezve a meccs egyetlen gólját, egyben bebiztosítva a székelyföldi csapat harmadik győzelmét.
„Egy jó csapattal mérkőztünk meg, a dicséret a játékosokat illeti meg. Nagyon elégedett vagyok az eredménnyel, a fiúk hozzáállásával, hiszen megértették, hogy munka és fegyelem nélkül semmit nem lehet elérni.
– nyilatkozta a mérkőzés után lapunknak Liviu Negoiță edző.
A következő fordulóban, jövő szombaton 17 órakor a KSE a CSM Adjud 1946 csapatát fogadja hazai pályán.
| 2024. 09. 21. 17:00 | Dacia Unirea Brăila Brăila | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK II. Sepsi OSK II. | 0-4 |
| 2024. 09. 21. 17:00 | Sporting Liești Liești | Bákói Aerostar Aerostar | 2-3 |
| 2024. 09. 21. 17:00 | Voința Limpeziș Limpeziș | CSM Râmnicu Sărat Râmnicu Sărat | 2-0 |
| 2024. 09. 21. 17:00 | Viitorul Onești Onești | Kézdivásárhelyi SE KSE | 0-1 |
| 2024. 09. 21. 17:00 | CSM Adjud Adjud | Unirea Braniștea Braniștea | 1-2 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Unirea Braniștea Braniștea | 4 | 3 | 1 | 0 | 9-2 | 10 |
2 | Kézdivásárhelyi SE KSE | 4 | 3 | 0 | 1 | 9-3 | 9 |
3 | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK II. Sepsi OSK II. | 4 | 3 | 0 | 1 | 6-1 | 9 |
4 | Bákói Aerostar Aerostar | 4 | 3 | 0 | 1 | 9-5 | 9 |
5 | Voința Limpeziș Limpeziș | 4 | 2 | 0 | 2 | 5-6 | 6 |
6 | Viitorul Onești Onești | 4 | 2 | 0 | 2 | 3-7 | 6 |
7 | Sporting Liești Liești | 4 | 1 | 1 | 2 | 5-7 | 4 |
8 | CSM Adjud Adjud | 4 | 1 | 0 | 3 | 4-6 | 3 |
9 | CSM Râmnicu Sărat Râmnicu Sărat | 4 | 1 | 0 | 3 | 2-6 | 3 |
10 | Dacia Unirea Brăila Brăila | 4 | 0 | 0 | 4 | 4-13 | 0 |
Újabb nagy lépést tett a feljutás felé a háromszéki klub, miután győzni tudott az eddig veretlen Vajdahunyadi Corvinul otthonában. Ovidiu Burcă csapata ezzel megtartotta ötpontos előnyét az üldözők előtt, valamint felzárkózott az éllovasra.
„Senkit nem érdekel, mennyit dolgozol, csak hogy nyersz vagy veszítesz” – vallja Péter Róbert, a Csíkszeredai Sportklub vezetőedzője. A szakemberrel az embert próbáló szezon tanulságairól, a szakmai háttérmunkáról és a jövő építéséről beszélgettünk.
Rendőröket riasztottak egy összetűzéshez csütörtök este a Maros megyei Felsőrépán, de nemhogy csillapodott volna a helyzet, hanem még inkább eldurvult.
Folyamatos az érdeklődés a levélszavazás iránt Magyarország kolozsvári főkonzulátusán, ahol ezekben a napokban egymást váltják azok az erdélyi magyar választópolgárok, akik személyesen szeretnék leadni voksukat a magyarországi országgyűlési választáson.
A húsvét manapság sokak számára pusztán kulturális, családi összejövetellé, vakációzássá, hosszú hétvégévé vált, holott a kereszténység legnagyobb ünnepéről van szó, amelynek lényege a szenvedés, a halál és az élet az összefonódása.
További hírek: a Lia Savonea vezette legfelső bíróság beperelte a kormányt, 2 milliárd lejt követelnek, egy falusi vegyesboltban pedig kábítószert lehetett vásárolni pult alól.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!