Lemondhat világbajnoki álmairól a román U19-es fociválogatott

Horváth Bálint Ottó 2022. június 24., 20:50 utolsó módosítás: 2022. június 24., 20:54

Az utolsó percben bukta el harmadik csoportmeccsét a Szlovákiában zajló Európa-bajnokságon a román U19-es korosztályú labdarúgó-válogatott, amely a házigazda elleni vereséggel elszalasztotta esélyét, hogy selejtezőt játsszon a világbajnoki részvételért.

Nagy lehetőséget szalasztottak el, pedig csak döntetlenre volt szükségük... Fotó: FRF

Az első két csoportmérkőzésükön vesztes csapatok találkoztak pénteken kora este Nagyszombaton, ahol a világbajnoki selejtezőt érő harmadik hely megszerzése volt a tét. A román válogatottnak – amelynél az FK Csíkszereda védője, Gergely Botond ismét kezdő volt, akárcsak az olaszok és a franciák ellen – a döntetlen is elég volt, mivel jobb gólkülönbséggel rendelkezett.

A győzelmi kényszerben lévő, házigazda szlovák együttes kezdte aktívabban a mérkőzést, az első tíz percben kétszer is próbálkoztak kapuralövéssel, de célt tévesztettek. A román csapat azonban hamar felvette a meccs ritmusát, a legveszélyesebb játékos Rareș Ilie volt, aki a 25. percben távoli kísérletével nem tudta meglepni a szlovákok kapusát. A legnagyobb lehetőség néhány perccel később Chirițoiu előtt adódott, a középre tartó lövése azonban nagyon gyengére sikeredett.

A szünet előtt is közel volt a gólhoz Adrian Văsâi szövetségi kapitány együttese, Doru Andrei is eltalálta a kaput, de a hazai hálóőr újra a helyén volt. Az első félidő viszont nagy szlovák helyzettel zárult, a befejezésnél két hazai játékos megzavarta egymást, és Adam Gazi lövése elkerülte a kaput.

A második játékrészt is Szlovákia kezdte jobban, a vendégek védelme azonban ha nem is állt a helyzet magaslatán, megúszta kapott gól nélkül. A román csapat válasza gyorsan érkezett, Radaslavescu és Ciuciulete is veszélyeztetett, de lövéseikkel nem okoztak különösebb gondot a hazai kapusnak. Ezután a házigazdák két alkalommal is megszerezhették volna a vezetést, az FCU Craiova kapusa, Răzvan Popa nagy bravúrjaival előbb Kopasek közeli ziccerénél, majd Holly erőteljes fejesénél mindkétszer megmentette a román válogatottat.

A hajrában a szlovákok kitámadtak a győztes gólért, de a kapura már nem voltak igazán veszélyesek. Az ellentámadásokra berendezkedő román játékosok tartották a számukra kedvező eredményt, és a 87. percben Bodișteanu lövésénél lezárhatták volna a párharcot, a kapus, Hrdina azonban szögletre mentett.

Az ötperces hosszabbításban jött a dráma, a csereként beállt Pantea alapvonal melletti belépőjéért szabadrúgást kaptak a szlovákok: a beívelés után Popa még védeni tudott, a kipattanót azonban Adam Griger közelről a hálóba lőtte.

A román együttes ezzel a góllal elbukta az összecsapást, és az újabb vereséggel nulla ponttal a csoport utolsó helyén zárt. Így elszalasztotta esélyét, hogy négy nap múlva megmérkőzzön a kontinenstorna B csoportjának harmadik helyezettjével a jövő évi, U20-as világbajnokságon való részvételért.