Legyőzte az SZFC az FK Csíkszeredát

Zátyi Tibor 2020. augusztus 13., 19:25 utolsó módosítás: 2020. augusztus 14., 10:59

Felkészülési mérkőzést játszott csütörtökön délután a labdarúgó 3. Liga rajtjára készülő Székelyudvarhelyi FC és a 2. ligás FK Csíkszereda.

Fotó: Barabás Ákos

A találkozó elején egy perces néma csenddel emlékeztek meg Fodor József játékvezető családjában történt tragédia miatt.

Bátran kezdte a mérkőzést a házigazda SZFC és a 17. percben megszerezte a vezetést, a jól beívelt szögletet Gyenge a felső lécre ütötte, a kipattanó labdára Berkeczi csapott le és közelről a hálóba lőtt.

Nem sokkal később megduplázta előnyét az SZFC,

Barta jól indította Szfárlit, aki egyedül vihette a kapura a labdát, és mielőtt az egyik csíki védő utolérte volna 17 méterről a léc alá bombázott.

A csíkiak fél óra játék után szépítettek, Pintér használta ki a hazaiak védelmi megingását és szépített. A találatot követően felélénkült az FK játéka, sokkal veszélyesebben futballoztak, ám a gólhoz az SZFC járt nagyon közel, Barta kapott szép indítást a napokban Gyergyószentmiklósról igazolt Szőcs Lászlótól, elfutott a szélen és szögből kapura lőtt, a labda Szfárli elé került, aki közelről csak az oldalhálót tudta eltalálni. A hatalmas helyzetre a csíkiak is nagy lehetőséggel válaszoltak, de ezt Becze nem tudta kihasználni, így 2–1-es udvarhelyi vezetésnél jött a szünet.

A második félidőben sokkal bátrabban játszott a csíki csapat, és az 56. percben egyenlített, egy szép centerezést követően Becze bólintott a hálóba. Négy perccel később pedig János Norbert lábában maradt a vezető gól, Maruczával a nyakában is kapura tudott lőni, a próbálkozás Bencze válláról pattant szögletre.

Az utolsó húsz perc kezdetén Valentin Suciu vezetőedző teljes sort cserélt,

pályára lépett az udvarhelyi utánpótlásban nevelkedett Bara Levente és ifj. Botorok János is. Utóbbi a 75. percben nagyon közel állt a gólhoz, lövése kevéssel, de elkerülte Bordás kapuját (az SZFC-nél mindhárom kapus 30–30 percet védett).

A mérkőzés végén a csíkiak főleg távoli lövésekkel próbálkoztak, Antal lökete az egyik védőn megpattanva hagyta el a játékteret, míg Apró a kapu fölé bombázott.

A csattanó viszont még hátra volt, a 88. percben a csereként beállt Opra lódult meg, jól passzolt be középre Jakabnak, aki tíz méterről a csíki hálóba lőtt, beállítva a 3–2-es végeredményt.

Az FK pénteken 11 órakor hazai pályán a CSM Focșani együttesével játszik újabb felkészülési mérkőzést.

Valentin Suciu, az FK Csíkszereda vezetőedzője: „Az első félidőben kicsit elaludtunk, két gyerekes tévedésből kaptuk a gólokat. Utána összeszedtük magunkat, sikerült egyenlíteni is, és további helyzeteink is voltak, ami biztató.

A 60. percben lecseréltem az egész csapatot, megváltozott a játék, ami egy irányba zajlott, de sajnos nem jött a gól.

A harmadik udvarhelyi találatot is pontatlanságból, újabb hibából kaptuk. Hasznos teszt volt ez nekünk, van miből tanuljunk”.

Labdarúgás, felkészülési mérkőzés:
Székelyudvarhelyi FC–FK Csíkszereda 3–2 (2–1).
Gólszerzők: Berkeczi (17.), Szfárli (21.), Jakab (88.), illetve Pintér (33.), Becze (56.).
SZFC: Moruz – Marucza, Stoian, Berkeczi, Țepeș – Mitra, Csala, Bálint – Barta, Szőcs, Szfárli. Játszott még: Bencze, Bordás – Jakab, Sütő, Turcu, Tankó, Rácz, Opra.
FK: Gyenge – Csonka, Csürös, Takács, Gergely – Marrone, János, Pintér, Kálmán, Szabó – Becze. Játszott még: Domnrádi, Partene, Botorok, Palmeș, Apró, Eder, Bara, Antal, Suciu, Bauza, Incidisz.