A Real Madrid azzal a tudattal lépett pályára az utolsó Espanyol otthonában, hogy a bajnoki címért folytatott harcban fontos pontokat hullatott az FC Barcelona, a katalánok 2–2-es döntetlent játszottak a Celta Vigo vendégeként. Így egy győzelem esetén – amelyre minden esélyük meg volt – két ponttal elléphet a bajnokság élén.
Ennek ellenére az első félidőben gyakorlatilag nem történt semmi, egészen a végéig, amikor az Espanyol előbb megúszott egy nagy kavarodást, ám nem sokkal később kapitulált a védelme: Benzema kapott jó labdát a tizenhatosban, háttal a kapunak sarokkal adta tovább a játékszert a középen érkező Casemirónak, a brazil középpályás pedig hat méterről nem hibázott.
A szünetet követően az egyre kilátástalanabb helyzetben levő Espanyol próbálta hajszolni az egyenlítést, ám Courtois-t ezúttal sem lehetett legyőzni. A mérkőzés utolsó harmada semmiféle izgalmat nem tartogatott, a Real kényelmesen passzolgatott, a házigazda katalánokban pedig nem volt meg az átütőerő ahhoz, hogy ismét veszélyeztetni tudjanak.
Sikerével a Real ellépett a táblázaton, előnye két pont az FC Barcelonával szemben. Kedden a 33. fordulóban újabb kemény erőpróba vár a Barcára, a harmadik helyezett Atlético Madridot fogadja a Nou Campban, a Real pedig a jelenleg hatodik Getafét fogja vendégelni.
LaLiga, 32. forduló
Espanyol–Real Madrid 0–1 (0–1)
gólszerzők Casemiro (45.).
Levante–Real Betis 4–2 (2–0)
Villarreal–Valencia 2–0 (2–0)
Granada–Eibar 1–2 (0–1)
Korábbi eredmények:
Sevilla FC–Real Valladolid 1–1 (0–1),
Athletic Bilbao–Mallorca 3–1 (2–0),
Celta Vigo–FC Barcelona 2–2 (0–1),
Osasuna–Leganés 2–1 (1–0)
Atlético Madrid–Deportivo Alavés 2–1 (0–0)
Hétfő
23.00 Getafe–Real Sociedad (Digi Sport 2)
Az élmezőnyben: 1. Real Madrid 71 pont, 2. FC Barcelona 69, 3. Atlético Madrid 58, 4. Sevilla 54, 5. Villarreal 51, 6. Getafe 49.
Negyedórával a lefújás előtt kettővel vezetett a Sepsi OSK a Nagyváradi Bihar FC otthonában a labdarúgó 2. Liga szombati meccsén. Egy kiállítás átírta a hajrában a forgatókönyvet, pontokat hullajtott a háromszéki együttes.
Mindegyik alsóházi csapat lejátszotta a mérkőzését a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának utolsó fordulójában, így kialakult a rangsor. Az FK Csíkszereda osztályozós helyről és idegenben indítja a play-out küzdelmeit. Mutatjuk az állást és a programot.
A Richter-skála szerinti 3,3-as erősségű földrengés volt vasárnap este tíz óra előtt hét perccel.
Több mint háromezer erdélyi fiatalnak mutat irányt a cserkészet a képernyők uralta világban. Az időtálló értékekre épülő mozgalomról, a Romániai Magyar Cserkészszövetség 35 évéről, kihívásairól és terveiről beszélgettünk Bálint Lajos Lóránt elnökkel.
Zsolnay kerámiával burkolják be a vajdahunyadi vár restaurálás alatt álló Lovagtermének padlózatát, csakúgy, mint bő 130 évvel ezelőtt.
Egy álkommunista megmondót nem érdekel a háború, ahogy a 10 lejes benzin réme se. Az viszont igen, hogy épp mi jön ki az elszabadult hajóágyú csövén, és ezzel mekkorát lehet kaszálni a lájkversenyben.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!