Legyőzte a sereghajtót a Sepsi OSK II.

Sánta Imre 2022. október 08., 19:22 utolsó módosítás: 2022. október 08., 19:25

Második sikerét aratta a 3. Liga idei kiírásában a Sepsi OSK II., amely a pontvadászat 7. játéknapján az utolsó helyezett Zernyesti Olimpic együttesét felülmúlva gyűjtötte be a három pontot.

A piros-fehérek megérdemelten jutottak a három pont birtokába Fotó: Facebook/Sepsi OSK

Ragyogó napsütés, kellemes idő, valamint a vendégszurkolók maroknyi, de annál hangosabb tábora fogadta a pályára lépő csapatokat, amelyekről viszont nem mondható el, hogy a találkozó első részében egymásnak estek volna.

Bár többnyire a piros-fehérek birtokolták a játékszert, csak ritkán jutottak el Mihók kapujáig, ám ekkor is előbb Șerban könnyelműsködött el egy ígéretes lehetőséget, majd Vura került helyzetbe, de rosszul találta el a labdát. Már mindenki a szünetet várta, mikor a háromszékiek még egy szögletet végezhettek el a baloldalról, Rența ívelt középre, a védők fölé emelkedő Vura Ottó pedig fejjel továbbította a hálóba a labdát (1–0).

A második félidőre már sokkal határozottabban tértek vissza Valentin Suciu tanítványai, és miután Ilie kísérletét még védte a vendégek hálóőre, az 51. percben a tizenhatos területére betörő Șerban lövésénél már tehetetlennek bizonyult, és ezzel a szentgyörgyi csatár megduplázta csapata előnyét (2–0).

Fotó: Facebook/Sepsi OSK

A folytatásban az OSK csikócsapata már korán bebiztosíthatta volna győzelmét, azonban előbb Ilie, majd Rența hagyott ki egy-egy helyzetet, ezek pedig megbosszulták magukat, amikor a 60. percben Grideanuról megfeledkeztek a védők, a zernyesti szélső pedig egy egyéni akció nyomán szépíteni tudott (2–1).

A találkozó hátralevő részében a vendégek az egyenlítésért támadtak, így fellazult a védelmük, és egyre nagyobb terület nyílt az ellentámadásokra, a lehetőséggel pedig éltek is a házigazdák, és a találkozó 88. percében Vura állt közel a gólszerzéshez, kísérletét azonban Mihók kiütötte Gyulai elé, aki viszont csak a felső lécet találta el. A hosszabbítás perceiben azonban javította hibáját, amikor Máthis beadását higgadtan lekezelte, és laposan a hálóba gurította a játékszert (3–1).

A piros-fehérek megérdemelten jutottak a három pont birtokába, jövő héten pedig ismét hazai pályán folytathatják szereplésüket, amikor a CS Blejoi együttesét fogadják.