Március elején adta ki Csíkszereda Polgármesteri Hivatala az építkezési engedélyt a munkálatokra, a kivitelező az ING Service cég, őket választották ki a meghívásos alapon történt közbeszerzési eljáráson. Ez a cég építette a stadion jelenlegi látóját is. A magyar kormány által támogatott beruházás értéke 15 millió lej, és ezt az összeget a Bethlen Gábor Alaphoz leadott pályázaton nyerte el a Székelyföld Labdarúgó Akadémia.
Látványos dolgokról egyelőre nem lehet beszámolni, lebontották az északnyugati oldal sok-sok generációt kiszolgáló beton lelátóját, ennek helyére épülnek majd új öltözők és kiszolgálóhelyiségek, az épület külső része pedig új, korszerű lelátóként fog működni.
Buzogány Károlytól, a munkálatokat végző cég igazgatójától megtudtuk, hogy az építkezési engedély kibocsátását megelőzően hang- és beárnyékolási tanulmány készült, és ezeket, illetve az általános és az övezeti rendezési terveket figyelembe véve készültek el a tervek, jogilag minden hatósági engedélyt beszereztek az építkezési munkálatok megkezdéséig.
Ennek érdekében döntöttünk úgy, hogy szombaton és vasárnap nem dolgozunk, hétköznapokon pedig csak 7 és 17.30 óra között, betartva a csendórákról szóló szabályokat” – nyilatkozta Buzogány.
A régi beton lelátót elbontották, jelenleg egy olyan felület kialakításán dolgoznak, amelyről el lehet kezdeni a cölöpök elhelyezését.
Nem stabil a talaj a stadion környékén, ezért 18 méter mélységig cölöpöket helyeznek el, összesen 180-at, amelyekre egy gerendahálózat épül, ez képezi majd az új épület alapját.
Zajlanak tehát Csíkszeredában az utóbbi évtizedek egyik legnagyobb beruházásának záró munkálatai. A futballakadémiának bővülnek az öltözői és a kiszolgáló létesítményei, olyanná válik a csíkszeredai stadion, amely megfelel egy 21. század eleji, 40 ezres város elvárásainak, és amelyre büszkék lehetnek majd a székelyföldi emberek.

Lejárt a megállapodás az egyik tévétársasággal, így a Román Kézilabda-szövetség (FRH) előrehaladott tárgyalásokat folytat egy médiacsoporttal a közvetítési jogokról. Négy helyszínen elkezdődött az U18-as női világbajnokság.
Akárcsak Bukarestben, az Auda saját közönsége előtt is nyert, így az FCSB-nek idén véget ért az európai kupaszereplése. A Debrecen gólnélküli döntetlenje sokat ért Jerevánban.
Kiskorú lányt akart rávenni nemi aktusra a csíkszeredai helyi tömegközlekedési vállalat egyik sofőrje, akinek időközben már megszüntették a munkaviszonyát. Az eset a buszpályaudvaron történt, a rendőrség büntetőeljárást indított.
Januártól megszűnik az aradi székhelyű Nyugati Jelen című regionális hetilap Böszörményi Zoltán, az újság tulajdonosa szerint. A kiadó a múlt héten pénteken Tusványoson jelentette be, hogy nem tudja tovább fenntartani az öt megyében terjesztett lapot.
Hat éve az utolsó hívek is itt hagyták a földi létet a Hunyad megyei Nagypestényben, azóta nincs, aki gondját viselje a hátszegi település műemlék templomának. Július folyamán az Arad megyei Feketegyarmat református Férfiköre „fogta meg a munka végét”.
Közben Kazahsztán újraindította a kőolaj szállítását azon a terminálon, ahonnan Románia olajszükségletének nagyobbik részét kapja. És Románia kiutasított egy orosz diplomatát az utóbbi napok drónincidensei miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!