Leadta kétgólos előnyét, majd lerázta ellenfelét a Székelyudvarhelyi FC

Zátyi Tibor 2024. október 18., 18:15

Látványos, gólokban gazdag meccset játszott a Székelyudvarhelyi FC és a Tricolorul Breaza pénteken délután a városi stadionban, a labdarúgó 3. Liga 8. fordulójában a hazaiak kétgólos előnyt herdáltak el, aztán két perc alatt minden kérdés eldőlt.

Négyszer zörrent az ellenfél hálója Fotó: László Ildikó

Kiválóan kezdte a mérkőzést a mintegy háromszáz szurkolója előtt a Székelyudvarhelyi FC, és negyedóra játék után már kettővel vezetett Gavîrliță duplájának köszönhetően. A folytatásban is a hazaiak dolgozták a helyzeteket, ám ezeket rendre kihagyták.

A vendégek félóra játék után első lehetőségüket rögtön gólra is váltották: egy könnyelműen elvégzett hazai oldalbedobást követően labdát szereztek, a támadást csak büntetőt érően tudta megállítani Gergely, a tizenegyest Ioniță bevágta, a Breaza visszajött a meccsbe. A szünet előtt újabb hazai lehetőségeket láthatott a közönség, a legnagyobb Györgyié volt, akinek a próbálkozása a kapufán csattant.

•  Fotó: László Ildikó
Fotó: László Ildikó

Térfélcserét követően az SZFC diktálta az iramot, a gólt viszont a vendégek szerezték, kellett ehhez több nagy hazai hiba is, Vintilă lőtte a korábbi román válogatott Pompiliu Stoica által irányított Prahova megyeiek második gólját.

Az egyenlítés megfogta a hazaiakat, a Breaza pillanatokkal később nagyon közel volt a harmadik gól megszerzésétől, az ellentámadás kimaradt. Ez ébresztőleg hatott, mert gyorsan rendezte a sorait az SZFC, majd két perc alatt eldönöttte a meccset.

Előbb Simó értékesített egy, a meccs embere, Gavîrliță által kiharcolt büntetőt, majd Györgyi lőtt kapásból a hálóba, a 62. percben 4–2 volt az eredmény. Innen már nem tudott talpra állni a Tricolorul, a hazai védelem stabilan minden rohamot megállított.

Szezonbeli ötödik győzelmével visszaállt a 6-os csoport élére a Székelyudvarhelyi FC, két ponttal előzi meg a CSO Băicoi-t, a prahovaiak szombaton a VSK Gyergyót fogadják.

Az odavágók utolsó fordulója következik, jövő szombaton a CSO Plopeni-hez látogat az SZFC.

Labdarúgó 3. Liga, 6-os csoport, 8. forduló:
Székelyudvarhelyi FC–Tricolorul Breaza 4–2 (2–1),
gólszerzők Gavîrliță (8., 15.), Simó (60., 11-esből), Györgyi (62.), illetve Ioniță (30., 11-esből), Vintilă (53.)
SZFC: Lukács – Szőke, Gergely, Berkeczi, Bara, Marosi (Colceriu, 77.), Ronai (Lázár, 90+3.), Bálint, Simó (Opra, 90+3.), Györgyi, Gavîrliță (Biró, 83.). Vezetőedző: Demény Norbert.