Lázárfalvi továbbjutás a Román Kupában

Dobos László 2019. december 02., 12:37 utolsó módosítás: 2019. december 02., 13:36

A nyáron alakult csíklázárfalvi futballcsapat meglepetésre továbbjutott a 2020–2021-es labdarúgó Román Kupa Hargita megyei szakaszának 3. fordulójából. Az 5. Ligában szereplő együttes legyőzte a 4. ligás csicsói gárdát.

A piros-feketében játszó Mohos a bajnokságban és a kupameccseken is jól teljesít Fotó: Pinti Attila

A csík- és gyergyószéki körzetben öt kupamérkőzést rendeztek, és mind az öt találkozó szoros meccset, sok gólt hozott. Lázárfalva hosszabbítás után verte 4–3-ra Csicsót, míg Csíkszentdomokos a hajrában szerzett gólokkal nyert vendégként Csíkszentgyörgyön.

Két mérkőzésen is büntetőkkel dőlt el a továbbjutó kiléte: Gyergyószárhegy hazai pályán ejtette ki Maroshévízt, míg Csíkszentsimon Gyimesfelsőlokon nyerte meg a párbajt. Szépvíz is drámai körülmények között lépett tovább a legjobb tizenhat közé, a 90. percben szerzett góllal verte Balánbányát.

Labdarúgó Román Kupa, Hargita megyei szakasz, 3. forduló:

Lázárfalvi Mohos–Csicsói Ezüstfenyő 4–3 – hosszabbítás után (0–2, 2–0, 0–1, 2–0).
Gólszerzők Bara László (52.), Balázs István (81., 116.), Vízi Tamás (109.), illetve Becze Hunor (21.), Alexandru Ghica (36.), György Edvin (94.);

Csíkszentgyörgyi Fiság–Csíkszentdomokosi SK 2–4 (0–1).
Gólszerzők Salamon Hunor (80.), Jakab Attila (81.), illetve Both Tamás (42.), Daniel Vițelariu (58.), Claudiu Chirea (84.), Sorin Maximiuc (89.);

Gyergyószárhegyi Bástya–Maroshévízi Pro Mureșul 4–3 – büntetők után (1–0, 2–3, 0–0, 0–0).
Gólszerzők Len Attila (20., 84.), Kiss Csaba (85.), illetve Kercsó László (77., 82.), Cătălin Cotfas (80.);

Szépvízi MŰ–Balánbányai Bányász 4–3 (3–1).
Gólszerzők Szabó Szilárd (24.), Gál Csongor (28.), Ötvös Dezső (41., 90.), illetve Marian Stan (34.), Ionel Oblijan (47.), Ovidiu Grama (48.);

Gyimesfelsőloki Tatrosforrás–Csíkszentsimoni FC 3–4 – büntetők után (0–1, 3–2, 0–0, 0–0).
Gólszerzők Tankó János (64.), Bodor Szilárd (87.), Tankó Szabolcs (90+4.), illetve Lukács Zsolt (21.), Czikó Szabolcs (54.), Czikó Zsombor (83.).

A Gyergyószentmiklósi VSK erőnyerő, játék nélkül jutott be a legjobb 16 közé.