Mozgalmas volt a hét eleje a sepsiszentgyörgyi klubnál, amely szerződést bontott Dorinel Munteanuval, aki kevesebb, mint másfél hónapig vezette a csapatot, ez idő alatt mindössze egy döntetlent értek el és négyszer vereséget szenvedtek, így a kieső zónába kerültek. A vezetőség hamar megtalálta az utódját, az együttest korábban 2019 májusa és novembere között már irányító László Csabát nevezték az új edzőnek.
A székelyudvarhelyi származású, 61 éves tapasztalt szakemberre rendkívül nehéz feladat hárul, a bajnokság alsóházi rájátszásának utolsó három fordulójában valahogyan meg kell mentenie a kieséstől a Sepsi OSK-t. László Csaba pénteken 17 óra 30 perctől mutatkozik be a kispadon, amikor a háromszéki együttes a Jászvásári Poli otthonában lép pályára a play-out 7. fordulójának nyitómérkőzésén.
„Van még három mérkőzés, benn kell, hogy maradjunk, meg kell tartsuk a tagságunkat a román első osztályban, ez a célunk.
– fogalmazott a mérkőzést felvezető sajtótájékoztatón László Csaba, aki köszönetet mondott a Debreceni Egyetem igazgatójának és rektorának, hogy elengedték, mert a Sporttudományi Koordinációs Intézet munkatársaként előadóként tevékenykedik és őket képviseli a nemzetközi fórumokon.
A Sepsi OSK új vezetőedzője megjegyezte, nem ismeretlen számára a csapat kerete, mivel havonta egyszer a klub elöljáróival tartotta a kapcsolatot, és van olyan játékos is, akivel együtt dolgozott, mint Niczuly Roland és Florin Ștefan, továbbá Dorian Babunskit ismeri Magyarországról, amikor a Debrecennél játszott, Branislav Ninajra pedig emlékszik a szlovák bajnokságból.
László Csaba rámutatott, a legnagyobb ellenség az idő rövidsége, és ebben a helyzetben nem az a fontos, hogy ígérgessenek és nagy dolgokat mondjanak, hanem hogy menjenek ki a pályára, nyerjék meg azt a mérkőzést és akkor visszajön az önbizalmuk.
Az önbizalmuk hiányzik, amit egy győzelemmel lehet visszaszerezni. Meg kell szakítanunk a nyeretlenségi sorozatot, ha nem hozzuk el a pontokat, még nagyobb bajba kerülünk” – fogalmazott László Csaba.
Kiemelte, el kell felejtsék az eddigi hibákat, hogy kik és hol tévedtek, ilyenkor sokkal inkább össze kell tartsanak és egymást kell támogassák.
– adott hangot a reményeinek a szakvezető.
László Csaba közölte, a Sepsi OSK egy stabil alapokkal rendelkező klub, ahol kitűnőek a feltételek, így kár lenne arról beszélni, hogy a következő szezont nem az első osztályban kezdik és erről nem is akar hallani. „A nehéz időkben ismered meg a barátaidat és tudod, hogy kire tudsz támaszkodni és aki segítséget nyújt.
– jelentette ki a sajtótájékoztató végén László Csaba.
A Sepsi OSK hat forduló után a 8., osztályozót jelentő helyet foglalja el a Szuperliga alsóházi rájátszásának tabelláján. A pénteki ellenfelük jobb helyzetből várja az összecsapást, a Jászvásári Poli a negyedik helyet foglalja el, és öt ponttal előzi meg a sepsiszentgyörgyi csapatot.
| 2025. 05. 02. 17:30 | Jászvásári Poli Jászvásár | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK | 0-0 |
| 2025. 05. 03. 13:45 | FC Botoșani Botoșani | Unirea Slobozia Slobozia | 1-1 |
| 2025. 05. 03. 18:15 | Konstancai Farul Farul | Gloria Buzău Gloria | 1-0 |
| 2025. 05. 04. 20:45 | Galaci Oțelul Oțelul | FC Hermannstadt Hermannstadt | 1-2 |
| 2025. 05. 05. 17:30 | Aradi UTA UTA | Petrolul Ploiești Petrolul | 2-0 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Galaci Oțelul Oțelul | 6 | 5 | 0 | 1 | 9-2 | 31 |
2 | FC Hermannstadt Hermannstadt | 6 | 2 | 3 | 1 | 8-5 | 30 |
3 | Petrolul Ploiești Petrolul | 6 | 2 | 2 | 2 | 7-5 | 28 |
4 | Jászvásári Poli Jászvásár | 6 | 3 | 2 | 1 | 9-2 | 27 |
5 | Konstancai Farul Farul | 6 | 2 | 3 | 1 | 10-7 | 27 |
6 | FC Botoșani Botoșani | 6 | 3 | 0 | 3 | 8-8 | 25 |
7 | Aradi UTA UTA | 6 | 2 | 1 | 3 | 5-10 | 24 |
8 | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK | 6 | 0 | 1 | 5 | 4-14 | 22 |
9 | Unirea Slobozia Slobozia | 6 | 1 | 4 | 1 | 5-6 | 20 |
10 | Gloria Buzău Gloria | 6 | 2 | 0 | 4 | 4-10 | 16 |

Új vezetőedzővel, hat nyári igazolással és a tavaly megszerzett élvonalbeli tapasztalattal vág neki a román labdarúgó Szuperligának a csíki együttes, amely hétfőn este Aradon, az újonc Corvinul ideiglenes otthonában kezdi meg a pontvadászatot.
Tizenhat év után ismét világbajnok Spanyolország. A 2026-os viadal döntőjében a címvédő Argentína mindvégig védekezett, de Ferran Torres hosszabbításban szerzett találata eldöntötte a finálét, így a spanyolok történetük második vb-címét ünnepelhették.
Egy 46 éves nő holttestére bukkantak péntek este a csíkszeredai Tudor Vladimirescu lakónegyedben található lakásán.
Hamisak azok az információk, amelyek szerint a polgároknak díjat kell fizetniük, vagy büntetőjogi szankciókkal kell számolniuk azért, mert saját kútjaik vizét használják – közölte a Román Vízügyi Hatóság (ANAR).
Báró Kemény János író, színházalapító, mecénás és közösségépítő köztéri mellszobrának felavatásával, kiállításmegnyitókkal, könyvbemutatókkal ünnepelték szombaton Marosvécsen az Erdélyi Helikon megalakulásának centenáriumát.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!