A két csapat a bajnokság mellett többször összefutott a Román Kupában is. A két évvel ezelőtti kiírásban a Borgóprundon rendezett elődöntőben a hazaiak meglepetésre büntetőkkel verték a Vasas Feminát, majd kikaptak a fináléban a CSS Târgoviștétől. A 2016–17-es kiírásban is összehozta a sors az együtteseket, Borgóprund a nyolcaddöntőben a Vasast, a negyeddöntőben pedig a Vasas II.-t búcsúztatta.
Optimistán nyilatkozott a Vasas Femina télen kinevezett edzője, a magyar női válogatottat korábban két időszakban is irányító Vágó Attila. „A kisebb egészségügyi problémák ellenére mindenki a rendelkezésemre áll,
Gondot okoz továbbá az, hogy bár visszajöttek a válogatottaktól a játékosok, és szerdától már az egész csapat együtt tudott készülni, az U19-esek nagyon fáradtak, mivel hatalmas terhelést kaptak a hathetes edzőtáborban. Így a kupameccsig csak taktikai jellegű edzéseink lesznek” – nyilatkozta a magyarországi szakember.
Az új edző a héten ellenfélnézőben volt, megtekintette a Marosvásárhelyi VSK–Borgóprund (2–6) felkészülési mérkőzést. „Feltérképeztük a Heniut. Erősödött az előre játékuk, egyik új támadójukat, Carolina Țaburt pont tőlünk igazolták a télen. Jobb csapat, mint amit vártam, így kijelenthető, hogy teljesen nyílt a továbbjutás.
így nagy szükségünk van a szurkolóink támogatására is” – tette hozzá.
Vágó maximális odaadást vár tanítványaitól. „A Vasas a címvédő a kupában, a lányok pedig nagyon akarják a győzelmet. Csak így lehet továbbjutni. Lehet rosszul játszani, de lelkesedés, akarat nélkül nem. Nem dől össze a világ, ha a pályán mindent megtettünk, de nem jön össze a továbbjutás” – zárta a beszélgetést.
A bajnokságban tavaly november végén a Vasas 2–0-ra nyert Borgóprundon, az előző szezonban hazai pályán 3–0-ra győztek az udvarhelyi lányok, míg idegenben 1–1-es döntetlen született.
A kupameccs után két hét szünet következik, az 1. Liga tavaszi idénye március 15-én kezdődik, a Vasas ismét hazai pályán játszik, a sereghajtó Konstancai Selenát fogadja. A Femina a negyedik, Borgóprund pedig a hatodik helyről várja a folytatást, a két csapat között kilenc pont a különbség a táblázaton.
Szombaton 11 órától:
Bukaresti Carmen–Bukaresti Fair Play,
Luceafărul Filiași–Universitatea Alexandria,
Banat Girls–Kisbecskereki Fortuna,
Jászvásári Navobi–Románvásári Sárga Rókácskák,
Kolozsvári Olimpia–Nagybányai Independența.
Szombaton 13 órától:
Gyulafehérvári Student Sport–Aradi Piros Security,
Székelyudvarhelyi Vasas Femina–Borgóprundi Heniu.
Szombaton 14 órától:
Konstancai Selenea–Galaci Universitatea.
A marosvásárhelyi származású, több mint két évtizede Győrben élő 54 éves Palecian Judit az egyetlen a sporttörténelemben, aki három különböző sportágban lett világbajnok: profi ökölvívóként, erőemelőként és testépítőként.
Dupla felkészülési meccset játszott a labdarúgó 2. Liga jövő hétvégi rajtjára hangoló Sepsi OSK, szombaton előbb a másodosztályban újonc Besztercei Gloriát, majd a 3. ligás Székelyudvarhelyi FC-t fogadta.
Nagyon hálás a sorsnak azért, amit kapott, ennek ellenére önazonos és ember tudott maradni a sokak által kedvelt Rúzsa Magdi énekesnő, aki több éves kihagyás után tért vissza Tusványos színpadára.
Orbán Viktor miniszterelnök a 34. Bálványosi Nyári Szabadegyetem hagyományos előadása után idén is maradt a színpadon, hogy válaszoljon a közönség több esetben igencsak személyes jellegű kérdéseire.
Az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) vasárnap közölt adatai szerint 2025 júniusában 11 685 személynek folyósítottak különnyugdíjat.
Kormányt buktatna szeptemberben az Alfa Kartell szakszervezeti szövetség. Újabb nyúlfarknyival bővülhet az észak-erdélyi autópálya.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!