A nemzeti válogatottak mérkőzései miatt beiktatott bajnoki szünetet követően jövő pénteken folytatódik a hazai élvonal, a 11. forduló meccseit az eddig jól megszokott menetrend szerint négy napra osztották.
A Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK idegenben folytatja a bajnokságot, november 23-án, hétfőn 18.30-tól a Chindia Târgoviște vendége lesz, a találkozót a giurgiui Marin Anastasovici stadionban rendezik. A Kolozsvári CFR ezt megelőzően vasárnap játszik, 20 órától az Aradi UTA-t fogadja.
Ezen a hétvégén azonban nem maradunk romániai bajnoki mérkőzés nélkül, hiszen szombaton 21 órától bepótolják a 9. fordulóból elhalasztott Bukaresti Dinamo–Astra Giurgiu összecsapást.
Csúfos kudarccal zárta az évet az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperligában, öt gólt kapott az Universitatea Craiovától. A mérkőzés utáni nyilatkozatában Ilyés Róbert vezetőedző nem kertelt és komoly változásokat helyezett kilátásba.
Rangos nemzetközi megmérettetést nyert Kanadában a Székelyföldi Jégkorong Akadémia U16-os elitképzéses együttese. Az erdélyi fiatalok veretlenül végeztek az első helyen.
Átrepült a kerítésen és a háznak csapódott BMW-jével egy ittas sofőr karácsony első napjának hajnalán.
Miért ízetlen a mangó, savanyú a narancs és apró a citrom a romániai boltokban? Miközben az európai uniós szabályok elvben valamennyi tagállamban azonosak, a polcokra kerülő gyümölcsök minősége mégis élesen eltér a keleti és a nyugati tagállamokban.
Beomlott kedden egy nagyszebeni hotel beltéri medencéje fölötti mennyezet, a hatóságok életbe léptették a vörös beavatkozási tervet – közölte a Szeben megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU).
További vasárnapi hírek: Nicușor Dan államfő népszavazást kezdeményez az igazságszolgáltatásban az utóbbi időszakban napvilágra került állapotokról. Nagy méretű drónt találtak az ország közepén, Argeș megyében.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!