A szervező Székelyföld Labdarúgó Egyesület közölte, hogy minden mérkőzésre a belépő egységesen 30 lejbe kerül. Lehet vásárolni három találkozóra érvényes jegyet is, ennek ára 55 lej.
„A találkozókra érvényesek lesznek az FK Csíkszereda 2022/2023-as szezonra szóló bérletei. Klubunk hűséges szurkolói tehát ingyenesen tekinthetik meg mindhárom összecsapást a bérletük felmutatásával” – közölte az FK Csíkszereda. További információk, előzetes jegyigénylés, Székelyföld-válogatott mezigénylés a szekelyvalogatott@gmail.com email-címen eszközölhető.
Idén Észak-Cipruson kellett volna megrendezzék a Független Labdarúgó-egyesületek Szövetsége (CONIFA) Európa-bajnokságát, azonban a február elején bekövetkezett törökországi és szíriai földrengés miatt törölték a tornát. Mivel az Eb egyben kvalifikációs esemény lett volna a 2024-es világbajnokságra – amit Kurdisztánban rendeznek majd meg –, a CONIFA vezetősége selejtezőket írt ki az európai válogatottak számára. A tíz európai együttest négy csoportba sorolták, a selejtezős mérkőzéseket a nyáron fogják megrendezni. Székelyföld házigazdája lesz a C csoportnak, ahol Chameria (Albánia) és Két Szicília (Olaszország) válogatottjai lesznek az ellenfelek.
A csoport: Cornwall (Anglia) és Lappföld (Sapmi).
B csoport: Ticino kanton (Svájc) és Raetia (Svájc).
C csoport: Székelyföld, Chameria (Albánia) és Két Szicília (Olaszország).
D csoport: Abházia, Hegyi-Karabah Köztársaság (Arcah).
A világbajnokságon a címvédő Kárpátalja mellett hat európai csapatnak van hely, az Eb-győztes Dél-Oszétia is tagja a mezőnynek, a négy selejtezőcsoport győztese mellett kijut még a legjobb második helyezett is.
Telt ház lesz az FK Csíkszereda harmadik hazai bajnokiján is, a piros-feketék vasárnap délután az éllovas Universitatea Craiovát fogadják. A csíkiak erősítésekkel és morálisan feltöltődve készültek az oltyánok elleni csatára.
Második győzelmét aratta három forduló alatt a Marosvásárhelyi ASA a labdarúgó 2. Ligában, miután szombaton kora délután 4–0-ra legyőzte a sereghajtó Szatmárnémeti VSK-t. A piros mezesek védelme ismét hibátlan teljesítményt nyújtott.
Meghalt szombaton egy két és fél éves kisfiú a Beszterce-Naszód megyei Újradna (Șanț) faluban, miután édesapja a ház udvarán elgázolta az autóval.
Egyértelmű fölényben volt a közalkalmazotti átlagfizetés az országos átlagkeresethez képest az elmúlt tíz évben, ráadásul a bérkülönbség a 2015-ben jegyzett 600 lejről mára 1500 lejre nőtt az állami szektorban dolgozók javára.
Huszonöt megyét érintő fokozott légköri instabilitásra adott ki szombaton elsőfokú (sárga jelzésű) riasztást az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
További híreink: a román külügy is reagált Trump és Putyin alaszkai csúcstalálkozójára, a hétvégén pedig viharok, záporok váltják a kánikulát.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!