„A tervek szerint a Sepsi OSK csapatával két barátságos mérkőzést is játszunk, értelemszerűen nézők nélkül. Az első mérkőzést június 3-án Csíkszeredában, a másodikat június 6-án Sepsiszentgyörgyön, amelyet követően lezárjuk ezt a furcsa szezont” – olvasható az fkcsikszereda.ro klubhonlapon.
Mint ismert, a Román Labdarúgó Szövetség (FRF) döntése nyomán a másodosztályban nem lesz kieső, az első hat minitorna keretében mérkőzik meg a két biztos feljutó pozícióért, illetve az osztályozóhelyért, míg a többiek számára befejeződött az idény. Jelen állás szerint a másodosztály rájátszását megfelezett pontokkal július 4-én kezdi az Aradi UTA, CS Mioveni, Turris Oltul Turnu Măgurele, FC Argeș, Petrolul Ploiești, FC Rapid hatos.
Az FK Csíkszereda tájékoztatása szerint a felnőtt csapatnál a játékosokon és stábtagokon kétszer végezték el a koronavírustesztet, de nincs pozitív eset.
A labdarúgók jelenleg háromfős csoportokban edzenek, betartva a szövetség és az egészségügyi minisztérium protokollját. A csapat három hét vakáció után június 29-én kezdi a felkészülést a 2020–2021-es szezonra.
Az élvonalban a Sepsi OSK is támogatta az alsóházi klubok azon kérését, hogy befagyasszák a play-outot, ezt azonban a közvetítési jogokat birtokló cég nyomosára a Román Hivatásos Labdarúgóliga visszautasította. A csapatok május 15-én újrakezdték az edzéseket, a tesztek elvégzése után 14 napos edzőtáborba vonultak a 1. Liga együttesei.
Răzvan Burleanu FRF-elnök múlt pénteken közölte, hogy a csoportos edzéseket június 1-től kezdhetik az alakulatok, és szűk két hét áll majd rendelkezésükre felkészülési mérkőzések lebonyolítására.
A bajnokság a tervek szerint június 13-án indulna újra.
Visszatérve az FK Csíkszeredára, ami az akadémia programját illeti, négyhetes vakációval terveznek, így a felkészülés július 6-án kezdődhet. Szondy Zoltán, az FK Csíkszereda elnöke közölte, július 29–augusztus 2. között szeretnék megrendezni az U17-es csapatok számára kiírt IV. Székelyföld OTP Bank Kupát, illetve részt vennének a Kárpát-medencei akadémiák további nemzetközi ifitornáin. Az akadémiai korosztályok számára a bajnokságok augusztus elején rajtolnak.
Egyelőre kérdéses, mi lesz a szövetség által befagyasztott, de még nem törölt U19-es Elit Ligával, amelynek keleti csoportjában az FK Csíkszereda együttese a negyedik helyen áll.
A Román Jégkorong-szövetség összesítése szerint 59 csapat jelezte részvételi szándékát a következő idényre. A férfi felnőtt mezőnyben nyolc gárda indul, nem lesz ott a Bukaresti Red Hawks.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!