Közelebb kerülhettek volna a Kolozsvári CFR-hez

Székely Sport 2021. október 18., 22:28 utolsó módosítás: 2021. október 18., 22:29

Az FC Botoșani hiába irányította a találkozót, csak egy pontot szerzett, így lecsúszott a dobogóról. Az Univeristatea Craiova simán nyert a labdarúgó élvonal 12. fordulójának zárómeccsén.

Ötöt gurított az oltyán együttes Fotó: Facebook/UCVOficial

Hétfőn este a labdarúgó 1. Liga tizenkettedik játénapjának utolsó két meccsét rendezték. Előbb az FC Botoșani a Chindia Târgoviștét látta vendégül. Végig a hazaiak irányítottak, sokkal több helyzetet kialakítottak, de ezek kimaradtak. Ráadásul azt sem tudták kihasználni, hogy emberelőnyben játszhatták az utolsó negyedórát.

Gólnélküli döntetlen született, így a moldvai alakulat elszalasztotta az esélyt, hogy öt pontra közelítse meg az éllovas Kolozsvári CFR-t.

A forduló zárómeccsén az Univeristatea Craiova valósággal szórakozott az Academica Clinceni gárdájával. Az első felvonásban tizenkét perc alatt hármat lőtt, végül 5–0-ra diadalmaskodott.