Az első perctől látszott a tabellán elfoglalt helyezések közti különbség, ugyanis a listavezető Ferencváros letámadásával nem tudott mit kezdeni a sereghajtó Diósgyőr. A vendégek jószerivel kizárólag a védekezésre összpontosítottak, de azt jól csinálták, mert a nagy mezőnyfölény ellenére a zöld-fehéreknek alig akadt gólszerzési lehetőségük. A játékrész derekától ráadásul kiszabadult a szorításból a miskolci együttes, ám veszélyt továbbra sem jelentett Dibusz Dénes kapujára.
A folytatásban sem változott a játék képe: irányított a Ferencváros, hatékonyan védekezett a DVTK. A fővárosiak nem találták a rést a piros-fehérek szervezett hátsó alakzatán, és ezen a cserék sem tudtak változtatni, így a lelkesen és önfeláldozóan védekező diósgyőriek továbbra is tartották magukat. A teljes meglepetést pedig a csereként beállt Suljic szolgáltatta, aki egy perccel becserélése után megszerezte a győztes gólt, mivel utána hiába támadott lendületesebben az FTC, egyenlítenie már nem sikerült. Érdekesség, hogy a gólt szerző Suljicot az edzője a találatot követően lecserélte, azaz a játékos csupán 4 percet töltött a pályán, és így is eldöntötte az összecsapást.
OTP Bank Liga, 2. fordulóból elhalasztott mérkőzés:
Ferencvárosi TC-Diósgyőri VTK 0-1 (0-0)
gólszerző: Suljic (85.).
Az FTC kudarcával már nincs veretlen csapat az NB I jelenlegi idényében, míg a miskolciak kispadján győzelemmel debütált az új vezetőedző, Zoran Zekic, így hat egymást követő vereség után győztek ismét, de legutóbbi sikerüket is a zöld asztalnál szerezték, amikor a koronavírusos megbetegedésektől tizedelt Újpest nem tudott kiállni ellenük.
A címvédő zöld-fehérek ezt megelőzően 2017. április 15-én a Vasastól kaptak ki bajnoki találkozón a Groupama Arénában, azóta 61 mérkőzésen át tartott a veretlenségi sorozatuk, amely ötven győzelem és 11 döntetlen után szakadt meg.
Féltávnál a labdarúgó 2. Liga rájátszásában, de már most kirajzolódik: a Sepsi OSK tudatosan és hatékonyan építkezett a nyáron. Az igazolások beváltak, a keret stabil, az eredmények pedig a visszajutást vetítik előre. De mi a helyzet a többi csapattal?
Gyári versenyautóval áll rajthoz a hétvégén Székelyudvarhelyen és környékén zajló Hargita Ralin Jakab Attila és navigátora, Mag Levente. A kettős célja idén sem lehet más, mint dobogós helyen végezni hazai közönség előtt.
A ploiești-i ítélőtábla szerdán jogerősen életfogytiglani börtönbüntetésre ítélte azt a férfit, aki fejszével végzett várandós élettársával.
A nagy közös ügyeinkben, nemzet- és szakpolitikai kérdésekben folyamatos lesz a konzultáció az új magyar kormány és az RMDSZ között – nyilatkozta a Krónikának Kelemen Hunor a Magyar Péterrel folytatott megbeszélését követően.
Őrizetbe vették Szék község polgármesterét sikkasztás és hivatali visszaélés gyanújával, miután a nyomozók szerint közpénzből finanszírozott beszerzéseket használt fel saját céljaira.
A Fidesz-vereség erdélyi világvége hangulatú megélésének okai nem Magyarországon, hanem itthon keresendők.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!