Nagy átalakuláson megy keresztül a Mircea Rednic vezetőedző által irányított aradi együttes kerete. A klub közölte, hogy két kapus, Dragoș Balauru és Haralambie Mociu, három hátvéd, Mihai Dobrescu, Erico da Silva, Marko Vukcevic és öt középpályás, Desley Ubbink, Paul Anton, Philip Otele, Salvatore Marrone és Willie Barbosa szerződése lejártával távoznak az UTÁ-tól.
Az aradiak nagyon gyenge szezont zártak a Szuperligában. Az alapszakaszban még az utolsó előtti helyen voltak, majd az alsóházi rájátszásban két helyet sikerült előrelépniük, így osztályozót játszhattak. A Gloria Buzău elleni párharcban az idegenbeli gól nélküli döntetlen után hazai pályán 5–1-re győztek, így megőrizték helyüket az élvonalban.
Meglepő igazolást hajthat végre a Bukaresti Steaua: sajtóértesülések szerint a másodosztályú fővárosi klub szerződteti Huszti Andrást, aki így a klub történetének első Magyarországról érkező magyar játékosa lehet.
A brazil játékmester Anderson Ceara szépségdíjas találataival az FK Csíkszereda már az első félidőben kétgólos előnyre tett szert, majd a szünet után hatékonyan védekezett, így mindhárom pontot otthon tartotta az Aradi UTA ellen.
45 éves korában meghalt Kontra György, az MTVA munkatársa, az M1 híradó bemondója.
Az elmúlt évek egyik legsúlyosabb erdélyi műemléki eseménye rázta meg a szakmát és a helyi közösséget. A szilágycsehi református templom tornyának az összeomlása kapcsán a felújítást tervező szakember, Makay Dorottya nyilatkozott a Krónikának.
Jelenleg a milánói olimpiai faluban készül a rajtra a marosvásárhelyi Molnár Anna gyorskorcsolyázó, aki az utolsó pillanatban tudta meg, hogy ott lehet a téli játékokon.
Hunyadi János és Hunyadi Mátyás vagy Ioan de Hunedoara és Matia Corvinul? Az érintettek nem tudtak volna mit kezdeni ezzel a kérdéssel. Ismét összeültek a történészek az MCC kolozsvári képzési központjában.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!