Nagy átalakuláson megy keresztül a Mircea Rednic vezetőedző által irányított aradi együttes kerete. A klub közölte, hogy két kapus, Dragoș Balauru és Haralambie Mociu, három hátvéd, Mihai Dobrescu, Erico da Silva, Marko Vukcevic és öt középpályás, Desley Ubbink, Paul Anton, Philip Otele, Salvatore Marrone és Willie Barbosa szerződése lejártával távoznak az UTÁ-tól.
Az aradiak nagyon gyenge szezont zártak a Szuperligában. Az alapszakaszban még az utolsó előtti helyen voltak, majd az alsóházi rájátszásban két helyet sikerült előrelépniük, így osztályozót játszhattak. A Gloria Buzău elleni párharcban az idegenbeli gól nélküli döntetlen után hazai pályán 5–1-re győztek, így megőrizték helyüket az élvonalban.

A Szuperligát szervező Hivatásos Labdarúgóliga nyilvánosságra hozta a felsőház utolsóelőtti fordulójának, illetve az alsóház zárónapjának programját. Utóbbinál több kérdésre csak jövő hétfőn kapunk választ.
Sorsdöntő mérkőzés előtt áll a Sepsi OSK, amely a Voluntari otthonában már ma este bebiztosíthatja visszajutását a Szuperligába. Ezúttal nem lesz ott a lelátón az igazoltan hiányzó Diószegi László klubelnök, aki közösségi oldalán üzent a szurkolóknak.
Több tucatnyian kerültek kórházba egy Dâmbovița megyei étteremben tartott eseményről ételmérgezésre utaló tünetekkel a vasárnapra virradó éjszaka.
A román-magyar határ menti településen, Méhkeréken született Gurzó Mária román nyelven tette le az esküt szombaton a Parlamentben.
A magyar külpolitika első feladata a bizalom helyreállítása, visszaépítjük Magyarország tekintélyét az EU-ban és a NATO-ban is – jelentette ki Orbán Anita külügyminiszter-jelölt kinevezés előtti meghallgatásán.
Miért ad fizetést az állam a premontrei apátnak, miközben a nagyváradi önkormányzat kilakoltatja? Miként lett a templomból iskola? Elmagyarázzuk bővebben és rövidebben is.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!