Kovács Márkék nem bírtak Norvégiával

Dobos László 2023. március 23., 11:11

Románia és Magyarország korosztályos válogatottja is vereséggel kezdete az U19-es labdarúgó Európa-bajnokság selejtezőjének elitkörét. A romániai csapat Norvégiától, a magyar pedig Angliától kapott ki.

Románia U19-es válogatottja a Norvégia elleni meccsen. Hátul, 14-essel Kovács Márk Fotó: Forrás: Román Labdarúgó-szövetség (FRF)

Egygólos vereséggel kezdte az U19-es magyar labdarúgó-válogatott a korosztályos Európa-bajnokság selejtezőjének elitkörét a házigazda Anglia ellen. A mindent eldöntő találatot Charlie Webster jegyezte, aki klubszinten a Chelsea kötelékébe tartozik. A mérkőzés 57. percében Gruber Zsombort kiállították.

Románia válogatottja Norvégiától szenvedett négygólos vereséget Franciaországban, ahol a mérkőzés 25. percében már 3–0-ra vezettek a norvégok. Kovács Márk, az FK Csíkszereda játékosa végigjátszotta a mérkőzést.

U19-es Európa-bajnokság, selejtező, elitkör

1. csoport: Norvégia–Románia 4–0 (3–0), gólszerzők Hansen-Aarøen (4.), Flataker (14.), Schjelderup (25.) és Riisnæs (90.+4).
A nap másik mérkőzésén: Franciaország–Észak-Írország 1–0.

Az Alexandru Pelici vezette romániai válogatott ellenfele szombaton Észak-Írország, kedden pedig a házigazda Franciaország lesz Orleans-ban.

7. csoport: Anglia–Magyarország 1–0 (0–0), gólszerző: Webster (33.).
A nyitónap másik mérkőzésén: Izland–Törökország 2–2.

Szélesi Zoltán szövetségi edző csapata szombaton Törökország, kedden pedig Izland ellen lép pályára.

A hét négytagú csoportból csak az első helyezettek jutnak ki a nyári, máltai kontinensviadalra.