Kovács Lóránt góljaival nyerte meg első szlovéniai mérkőzését az FK Csíkszereda

Székely Sport 2023. július 12., 21:19 utolsó módosítás: 2023. július 12., 21:33

Lejátszotta második felkészülési mérkőzését a román labdarúgó 2. Liga augusztusi rajtjára készülő FK Csíkszereda. Ilyés Róbert legénysége a szlovéniai edzőtáborban szerdán este a szerb második vonalban szereplő Szabács együttesét győzte le két góllal.

Az első felkészülési találkozóját játszotta az FK Csíkszereda Fotó: Kozán István

A szlovéniai Dravogradban edzőtáborozik július 9–20. között az FK Csíkszereda, amelynek első edzőtáborbeli ellenfele a szerb második ligában szereplő Mačva Šabac volt. A mérkőzést a Dragovogradtól 10 km-re fekvő Slovenj Gradec-ben rendezték, ahol korszerű atlétikai pályával ellátott stadion, kitűnő gyepszőnyegű pálya várta a csapatokat, de Szlovéniában is nagy hőség van ezekben a napokban (árnyékban is 30 Celsius-fok feletti).

Ilyés Róbert vezetőedző szerda délelőtt könnyebb edzést írt elő a fiúknak, este pedig teljes erőbedobást várt tőlük. Az első öt percben mindkét csapatnak volt egy-egy gólhelyzete, az FK-tól Kovács Lóránt egy beívelt labdát a kapus kezébe fejelte.

A folytatásban a szerbek voltak veszélyesebbek, igaz, gólhelyzetet nem sikerült kialakítaniuk, de a labdabirtoklásban jobbak voltak az első játékrészben.

Fotó: Kozán István

A 20. percben ivószünetet tartottak, ezt követően pedig a 24. percben Csiszér büntetőt harcol ki, amelyet Kovács értékesített (1–0). A 36. percben növelte előnyét a székelyföldi alakulat, Csürös passzából Kovács a kapus mellett a hálóba gurította a labdát (2–0).

Az első félidő két nagy szerb gólhelyzettel, illetve egy FK-kapufával zárult.

A második félidőben kevésbé volt látványos a játék. Továbbra is óriási volt a hőség, ebben a játékrészben pedig már tíz perc után vízszünetet rendelt el a játékvezető. A nagyobb gólhelyzeteket az FK Csíkszereda hagyta ki: a 65. percben Nagy János távoli lövése zúgott mellé, a 75. percben Magyari próbálkozása volt veszélyes, majd a 90. Magyari balról a kapusba rúgta a labdát, ez volt a találkozó utolsó gólszerzési lehetősége.

Ilyés Róbert az elutazás előtt kihangsúlyozta, hogy a felkészülési mérkőzéseken nem az eredményen van a fő hangsúly, és fontos, hogy mindenki játszott az FK-tól (aki nem sérült), és az is, hogy ezen a találkozón senki nem sérült meg.

Ez volt a csíkiak második mérkőzése a nyári felkészülés során. Útban Szlovénia felé, pénteken este az FK Csíkszereda a román élvonalbeli bajnokság rajtjára készülő Nagyszebeni FC Hermannstadt otthonában lépett pályára, ahol 5–1-es vereséget szenvedett.

A tervek szerint a székelyföldi együttes pénteken 18 órától az osztrák második ligában szerepelő Kapfenberger SV ellen játszik felkészülési mérkőzést.

Labdarúgó felkészülési mérkőzés:

FK Csíkszereda–Mačva Šabac 2–0 (2–0).
Gólszerző: Kovács Lóránt (24. és 36. perc, az elsőt büntetőből).
Az FK Csíkszereda kezdőcsapata: Karácsony Márk – Veres Szilárd, Andrei Gheralia, Csürös Attila, Apró Claudiu, Pintér Bence, Csiszer Balázs, Kovács Lóránt, Rónai Róbert, Szufián Dzsebari, Makrai Gábor.
A 2. félidőben használt csapat: Becze-Máté Mátyás – Gergely Botond, Kelemen Dávid, Szőke Lénárd, Nagy János, Györgyi Artúr, Simó Csongor, Balog Szilárd, Vita Dániel, Magyari Szilárd, Jelena Richárd.