A FIFA idén teljesen új formátumban bonyolítja le a klub-vb-t: a korábbi évekhez képest most először 32 csapat vesz részt a küzdelmekben. A lebonyolítás hasonlít a világbajnokságéhoz, a résztvevőket nyolc darab négyes csoportba sorsolták, ahonnan az első két helyezett jut tovább a kieséses szakaszba. A finálét a New Jersey állambeli East Rutherford városában, a legendás MetLife Stadionban rendezik.
A tornán összesen 63 mérkőzést játszanak majd, és a bíráskodásban is szerepet kap a technológia: a játékvezetők testkamerával lépnek pályára, amelynek képeit a nézők is láthatják. Egy új szabály is debütál: ha a kapus nyolc másodpercnél tovább tartja magánál a labdát, akkor az ellenfél szögletrúgással jöhet.
Kovács István számára nem ismeretlen a klubvilágbajnokság légköre, hiszen 2023 elején már dirigált egy találkozót ezen a tornán: a Flamengo–Al Hilal elődöntő során kilenc sárga lapot, egy pirosat osztott ki, és két büntetőt is megítélt. A FIFA-nál továbbra is az egyik legmegbízhatóbb és legnépszerűbb játékvezetőnek számít, amit az is mutat, hogy az idei tornára sem spanyol, sem olasz bírót nem hívtak meg – ellenben Kovács neve ott szerepel a listán.
Óriási pénzdíjak a 2025-ös klub-vb-n
A FIFA az új formátum mellé rekordösszegű pénzdíjazást is társított. A tornára összesen egymilliárd dollárt különítettek el, amelyből 525 milliót rajtpénzként osztanak szét a résztvevők között. Az egyik legnagyobb szelet a Real Madridé, amely 38,19 millió dollárt kap pusztán az indulásért, míg például az Auckland City csupán 3,58 milliót – ez utóbbi az óceániai zóna képviselője.
A fennmaradó 475 millió dollárt a mérkőzések eredményei alapján osztják szét: a csoportkörös győzelem kétmillió dollárt ér, a nyolcaddöntőbe jutásért 7,5 millió jár, míg a végső győztes 40 millió dollárral gazdagodik.
Összehasonlításképpen: a Real Madrid tavalyi Bajnokok Ligája-győzelméért 92 millió dollárban részesült – ez az összeg azonban a teljes sorozat alatt gyűlt össze.
Pocsék első félidőt követően kétgólos hátrányba került a Sepsi OSK a Nagyváradi Bihar FC otthonában. A szünet után összekapta magát a háromszéki csapat, de a ráadásban jött a hidegzuhany a labdarúgó 2. Liga rájátszásának összecsapásán.
Nehéz időszakon van túl az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK – legalábbis, ha a román sportmédiában megjelent cikkeket nézzük. Több portál is foglalkozott a magyarországi választások rájuk vonatkozó következményeivel. Mi tisztáztunk sok kérdést.
A ploiești-i ítélőtábla szerdán jogerősen életfogytiglani börtönbüntetésre ítélte azt a férfit, aki fejszével végzett várandós élettársával.
A jelentős árcsökkenések nyomán felgyorsult keresletnövekedés következtében egyes töltőállomásokon átmenetileg üzemanyaghiány léphet fel – közölte hivatalosan az OMV Petrom.
A Maros megyei rendőrök csütörtökön 23 házkutatást tartottak Nyárádremete és Makfalva községben, valamint Szovátán egy erdészeti bűncselekményeket vizsgáló büntetőügyben.
Földbe állhat a PSD, erre pedig ők is most jönnek rá. Történelmi időket élünk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!