Kovács István fontos találkozót kapott a Nemzetek Ligájában

Zátyi Tibor 2024. október 10., 16:01

A labdarúgó Nemzetek Ligája harmadik fordulóját teljesíti a napokban a mezőny. Kovács István játékvezetőnek az A osztályban lesz feladata.

Horvátországba utazik Kovács István Fotó: Pinti Attila

A nagykárolyi játékvezető sípjelére kezdődik szombaton 19 órakor a Horvátország–Skócia mérkőzés az A csoport1-es csoportjában. Kovács segédjei Mihai Marica és George Florin Neacșu lesznek, míg a negyedik játékvezetői feladatokat Marcel Bîrsan látja majd el.

Az első két forduló után Horvátország egy győzelmet követően a csoport második helyén áll az éllovas Portugália mögött (6 pont), míg Skócia pont nélkül az utolsó, a kvartett negyedik tagja még Lengyelország (3).

Kovács István a 2024-es Európa-bajnokság után először vezet válogatottaknak mérkőzést, a nyáron a Szlovénia–Szerbia (1–1), illetve az azóta elhíresült Csehország–Törökország (1–2) találkozón fújta a sípot. Utóbbi meccsen 18 sárga és két piros lapot osztott ki.