Kovács István és Ovidiu Hațegan egyaránt a keddi játéknapon fújják a sípot, ismét nagynevű együttesek mérkőzéseit vezetik.
Az aradi származású Hațegan a H csoportban 22 órától kezdődő Paris Saint-Germain–Istanbul Basaksehir találkozón dirigál.
Számára ez lesz egymás után a hatodik mérkőzés a legrangosabb kupasorozat idei szezonbeli csoportkörében, ez abszolút rekordnak számít a sorozatban.
Korábban a Dinamo Kiev–Juventus (0–2), az Atlético Madrid–RB Salzburg (3–2), az Atalanta–Liverpool (0–5), a Manchester United–Istanbul Basaksehir (4–1) és a Sahtar Donyeck–Real Madrid (2–0) összecsapásokon volt középbíró.
A koronavírus-fertőzésből meggyógyult Kovács István az F csoportban 19.55-től a Zenit és a Borussia Dortmund közötti mérkőzést irányítja. A nagykárolyi játékvezető második alkalommal kap lehetőséget a BL-főtáblán, miután korábban a címvédő Bayern München és a Lokomotiv Moszkva találkozóját vezette.
Minden korábbit felülmúló bírság és halmozódó szankciók után sajtótájékoztatón értékelte a helyzetet Szondy Zoltán: az FK Csíkszereda elnöke kettős mércéről, elhúzódó jogi küzdelemről és a szimbólumok betiltását elutasító álláspontról beszélt.
Kifejezetten jól kezdte a Kolozsvári U elleni idegenbeli mérkőzést az FK Csíkszereda. Az első félidő középén viszont szétesett a csapat, négy találatot is kapott. Ezzel megpecsételődött a sorsa, a szünet után pedig csak a becsületgólra futotta.
Megsérült egy fiatal lány, miután a gyalogátkelőn elgázolták vasárnap este Csíkszeredában, a Brassói úton.
Az egész falut megrázta egy 65 éves férfi meggyilkolása Magyarlónán: a holttestet szombaton találták meg a rendőrök, és azonnal nagyszabású nyomozás indult az elkövető felkutatására.
Szénabála zuhant egy 7 éves gyermekre a Szeben megyei Szászivánfalván (Ighișu Nou), a gyermek elhunyt.
Az állam pénzén kaptál orvosi diplomát? Akkor dolgozz vagy öt évig állami kórházban! Gyereket nevel az egyik alkotmánybíró, ötödször is halaszthatják a döntést a bírák nyugdíja ügyében. Összeomlás szélén a romániai ingatlanágazat.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!