Mesternyolcas Malomfalván, óriási meglepetés Korondon

Zátyi Tibor 2023. szeptember 12., 15:28 utolsó módosítás: 2023. szeptember 14., 10:42

A harmadik játéknapot követően az A csoportban Homoródszentpál, a B-ben pedig a Korond áll az élen az Udvarhely körzeti labdarúgó-bajnokságban. A B csoportban sok minden történt, Malomfalva 12, Lövéte 11 gólt lőtt, Farkaslaka kikapott.

Malomfalva esély sem adott ellenfelének. Korábbi felvétel Fotó: László Ildikó

Az A csoportban Székelykeresztúr-térségi rangadót rendeztek, a Szentábrahám–Betfalva mérkőzésre nagyon sokan voltak kíváncsiak, évek óta nem gyűltek össze annyian egy körzetis összecsapásra. Mindkét csapat győzni akart, ám a hazaiak sorsát az első félidőben két kapushiba megpecsételte, így a folytatásban csak szépíteni tudtak, a vendégek elvitték a pontokat. Homoródszentpál harmadik meccsét is megnyerte, ezúttal Bögözben győzött 7–2-re, így vezeti az A csoportot.

A B csoportban Malomfalva 12–1-re verte Zeteváralját, a hazaiaktól Miklós Levente mesternyolast ért el. Lövéte sem spórolt a találatokkal, 11–0-ra verte Bogárfalvát. A Korondi Ifjúság meglepetésre legyőzte a bajnok Farkaslakát. Mondhatni, hogy a hazai pálya kedvezett a korondiaknak, hiszen a labda mindig hozzuk pattant vissza, harmadik győzelmükkel pedig a B csoport élén állnak.

Labdarúgó 5. Liga, Udvarhely körzeti

A csoport, 3. forduló:

Nagygalambfalva–Siménfalva 2–1 (0–0),
gólszerzők Szőcs Ádám (52.), Sepsi Imre Levente (57.), illetve Szabó Szilveszter (48.);

Szentábrahám–Betfalva 1–2 (0–2),
gólszerzők Vass Andrei (47.), illetve Murvai István (15.), Eleks István (36.);

Farcád–Oklánd 3–0 (2–0),
gólszerzők Sándor Mátyás (34.), Molnár Károly (42.), Sándor Kristóf (77.);

Homoródszentpéter–Gagy 4–0 (1–0),
gólszerzők Nágó Domokos (16.), Gergely Szilárd (70., 81.), Máté Nándor Zoltán (73.);

Felsőboldogfalva–Etéd 4–3 (2–2),
gólszerzők Némethi Kristóf (2., 69.), Zilincki Károly (11.), Zoltáni Attila (90.), illetve Gagyi Zoltán (8.), Koszó Zsolt (25., 58,);

Bögöz–Homoródszentpál 2–7 (2–4),
gólszerzők Tófalvi Lajos (33.), László Arnold (38.), illetve Vass László (21., 63.), Egyed Csongor (25., 27., 34., 44.), Csinta Lajos László (79.).

Malomfalva–Zeteváralja 12–1 (7–1),
gólszerzők Miklós Levente (12., 22., 31., 32., 58., 61., 76., 78.), Vass Arnold (18., 21., 26.), Pál Árpád (67.), illetve Sebők Szabolcs (1.);

Lövéte–Bogárfalva 11–0 (6–0),
gólszerzők Gergely Lóránd (3., 33., 80., 85.), Molnár Ottó (15.), Egyed Zsolt (20.), Fórika Zsolt (21., 40.), Forgács Rajmond (70., 75., 87.);

Kápolnás–Máréfalva 2–4 (0–1),
gólszerzők György Máté (80.), Both Lajos (85.), illetve Süketes Csaba (14., 60.), Zoltán Ferenc (70., 75.);

Korondi Ifjúság–Farkaslaka 2–1 (1–1),