Korántsem volt rangadó, az SZFC elpáholta a csoportmásodikat

Józsa Csongor 2022. május 13., 18:53 utolsó módosítás: 2022. május 13., 19:12

A másodosztály selejtezőjére hangoló két gárda nem volt egy súlycsoportban, a Székelyudvarhelyi FC ennyit még nem rúgott egy meccsen ebben a szezonban.

Alexandru Pop elemében volt, öt találatot jegyzett Fotó: Erdély Bálint Előd

Pénteken délután a sétatéri stadionban a labdarúgó 3. Liga felsőházi rájátszásának nyolcadik játéknapján a Székelyudvarhelyi FC az FC Pucioasát látta vendégül. A tabella szempontjából semmiről sem döntött a párharc kimenetele, az már előzően eldőlt, hogy az 5-ös csoportból a székelyföldiek az első, ellenlábasa pedig a második helyről jut a következő, a másodosztályos selejtezőkörbe.

A vendégek a tervezetthez képest késéssel érkeztek a helyszínre, útközben ugyanis elromlott az autóbuszuk, aztán egy kisebb kitérőt is meg kellett tenniük – ez talán megzavarhatta őket.

Motivált volt a Mihai Ianc által irányított gárda, úgy indította a párharcot, hogy gyorsan el is dönti a pontok sorsát – talán tanultak az egy héttel ezelőtti kisiklásból, amikor a Sepsi OSK fiókcsapata megverte őket.

Fotó: Erdély Bálint Előd

Ezúttal nem volt kérdés, Alexandru Pop remekelt, 39 perc alatt klasszikus mesterhármast jegyzett (fejjel és lábbal is betalált), a szünetben pedig 4–0 volt az állás.

A második félidőben sem vettek vissza az udvarhelyiek, Pop végül öt találatig jutott, volt egy kihagyott és egy belőtt büntető is. A vendégek csak asszisztáltak, alapos verést kaptak.

8–1-re nyert az SZFC, ez az eredmény pedig több mint biztató, hiszen még egy forduló van a rájátszásból, aztán következik a feljutásért szóló kör.

Labdarúgó 3. Liga, felsőházi rájátszás, 5-ös csoport, 8. forduló:

Székelyudvarhelyi FC–FC Puicoasa 8–1 (4–0).
Gólszerzők: Alexandru Pop (12., 16., 39., 54., 87.), Vasile Petra (44.), Mihai Manole (82.), Marucza Csanád (91., büntetőből), illetve Mihai Enache (74.).
SZFC: Albert Hunor (Albert Popa, 46.), Marucza Csanád, Cristian Merdariu, Kilyén Szabolcs, Radu Criștiu, Cătălin Savin (Bálint Rajmond, 76.), Florin Guță, Simó Csongor (Mihai Manole, 66.), Vasile Petra (Alin Nisipeanu, 46.), Antal Barna (Ionuț Bobea, 46.), Alexandru Pop. Edző: Mihai Ianc.