Korán hátrányba került, búcsúzott az Európa Ligától a Botoșani

Horváth Bálint Ottó 2020. szeptember 17., 20:55 utolsó módosítás: 2020. szeptember 30., 20:33

Véget ért az FC Botoșani menetelése a labdarúgó Európa Ligában, a második selejtezőkörben hazai pályán nem bírt az északmacedón KF Skhendija csapatával.

Archív Fotó: Gábos Albin

A lehető legrosszabban kezdődött a csütörtök esti találkozó a moldvai együttes számára, amely már a második percben gólt kapott, a kapujából rosszul kijött Eduard Pappot Ibraimi átemelte, és vezetést szerzett a vendégeknek.

Ezután támadásba lendültek a Botoșani játékosai, de csak kisebb lehetőségekig jutottak, nem forgott veszélyben az északmacedónok kapuja.

A folytatásban is a házigazdák irányították a meccset, azonban továbbra is elakadtak a támadásaik. Aztán az utolsó huszonöt percre emberelőnybe kerültek, és meg is voltak a helyzeteik az egyenlítésre, a legnagyobbat Patache hagyta ki, akinek lövésénél nagyot kellett védenie a Skhendija kapusának.

A végéig hiába próbálkozott, nem sikerült betalálnia a Botoșani-nak, amely akárcsak a 2015–2016-os szezonban, ismét a második selejtezőkörben búcsúzott a sorozattól.