Korán eldőlt a nyárádtőiek főváros melletti mérkőzése

Horváth Bálint Ottó 2024. augusztus 17., 13:30 utolsó módosítás: 2024. augusztus 17., 13:53

Elszenvedte első vereségét a labdarúgó 2. Ligában az újonc Nyárádtői Unirea, a 3. forduló szombati játéknapján 3–0-ra kapott ki a Bukaresti Metaloglobus vendégeként.

Astafeiéknek semmi nem jött össze. Korábbi felvétel Fotó: Haáz Vince

Második bajnoki találkozójukon is idegenben léptek pályára a Maros megyeiek, miután a bemutatkozó meccsükön a nyitófordulóban gól nélküli döntetlent értek el a CS Mioveni otthonában, az előző játéknapon pedig a Vajdahunyadi Corvinul elleni hazai mérkőzésüket elhalasztotta a szövetség.

A szezont egy győzelemmel és egy vereséggel kezdő Bukaresti Metaloglobus elleni szombat délelőtti összecsapást a főváros melletti Clinceni-ben játszották le, ahol már az első negyedórában hátrányba kerültek a vendégek.

A korán bekapott gól megzavarta őket, szervezetlenek voltak védelemben, így néhány perc múlva a házigazda újra betalált, ráadásul félóra elteltével már hárommal vezetett, amikor a szerb Stefan Visic duplázott.

Ezzel a Metaloglobus el is döntötte a három pont sorsát, a folytatásban ugyanis éppen a fővárosi klub korábbi edzője, Eusebiu Tudor által irányított Nyárádtő hiába játszott mezőnyfölényben, nem tudtak újítani, így elmaradt a szépítés is, és elszenvedték az első vereségüket a másodosztályban.

A következő fordulóban a nyárádtőiek hazai közönség előtt is bemutatkoznak a 2. Ligában, jövő szombaton 11 órától a Chindia Târgoviște csapatát fogadják.